5 Angažovaný humor

Cyklisté vtipně předvedli, kolik místa zbytečně zabírají auta

FOTOGALERIE

Je to známý obrázek i z českých měst. V zácpách stojí auta, ve kterých velmi často sedí jen samotný řidič. Na absurdní rozdíl mezi jízdními koly a rozměrnými auty originálně poukázali cyklisté v Lotyšsku.

Nadšenci z lotyšské větve komunity Let's Bike It vyrazili do ulic hlavního města na kolech, na ramenou si přitom vezli pestrobarevné břímě – ručně vyrobené bambusové konstrukce, jejichž silueta měla přesně kopírovat rozměry a tvary aut včetně přední kapoty nebo kufru.

Čtyři cyklisté s kostrami automobilů takto několik hodin křižovali ulice Rigy během Evropského týdne mobility, který pravidelně upozorňuje na problémy spojené s životem ve městech. Hlavní důraz klade na alternativní možnosti pohybu ve městě a udržitelnou strategii dopravy v Evropě.

Čtěte také: Klaus: Cyklostezky v Praze jsou nesmysl. Jen laciná gesta EU

Čtěte také: Nejen okolí Staromáku. Cyklisté chtějí dlažbu pryč i z Malé Strany


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.