1 Další nadávky z Hradu

Zeman o Gabalovi: Mazat proruské weby? To může jen nesvéprávný blbec

NOVÉ

Prezident Miloš Zeman si opět nebral servítky. V souvislosti s návrhem lidoveckého poslance Ivana Gabala, aby se mazaly weby šířící ruskou propagandu, se do politika ostře pustil.

Gabal s tímto nápadem přišel mimo jiné na nedávné konferenci „Jak porazit kremelskou dezinformační kampaň“, která se konala ve sněmovně. Podle Gabala by se kromě mazání proruských webů měli blokovat i propagandisté na sociálních sítích.

„Víte, já znám Ivana Gabala řadu a řadu let. Vzpomínám si na něj jako na hlavního volebního manažera Občanského hnutí ve volbách v roce 1992. Tehdy mělo Občanské hnutí 16 ministrů v obou vládách, národní a federální, a 60 poslanců v obou parlamentech. Ty volby, pane redaktore, se nedaly prohrát. Ivan Gabal to dokázal a Občanské hnutí nepřekročilo hranici pěti procent. Od té doby ho považuji za jednoho z nejneschopnějších politiků v České republice. Proto beru všechny jeho nápady s úsměvem a příliš se jimi nezabývám,“ řekl Miloš Zeman v rozhovoru pro Parlamentní listy.

A posléze dodal: „Cenzura jakéhokoli typu není slučitelná s liberální demokracií. Snad s výjimkou cenzury stránek dětské pornografie, ale o tom se teď určitě nebavíme. Naopak, občan má, podobně jako to dělají ParlamentníListy.cz, dostat argumenty z obou stran a občan sám svým vlastním zdravým rozumem se má přiklonit k prvnímu nebo druhému názoru. Pokud mu ten názor předžvýkáváte nebo dokonce mu neumožníte přístup k druhému, alternativnímu názoru, děláte z občana nesvéprávného blbce. Ale ve skutečnosti je nesvéprávný blbec právě ten, kdo takové návrhy předkládá.“

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.