1 Z jednání rady hl. m. Prahy

Debil, kokot a nově i čů.... Krnáčová se toho nebojí

AKTUALIZOVÁNO

Jednání rady hlavního města Prahy získala po volbách na uvolněnosti a neformálním tónu. Stará se o to hlavně primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Ta po slovech o „debilech“ a „spiknutí kokotů“ opakovaně obohacuje slovník radních i o pojem „čů...“. Podle serveru Krajskélisty.cz vulgarismus Krnáčová na magistrátu při jednání s radními použila opakovaně. A potvrzují to i zdroje deníku ECHO24.cz.

„Paní primátorka na Radě města prakticky běžně používá slovo čů...,“ uvedli podle serveru Krajskélisty.cz hned dva radní z rozdílných politických stran. A citace pokračuje: „O kom, to bych raději neříkal, jelikož by mohla vzniknout nějaká trestně-právní odpovědnost.“

Ostré vyjadřování primátorky potvrdil pro deník ECHO24.cz i další zdroj z rady. „Ona tak mluví poměrně běžně, člověk už ani neví, jestli na jednání rady, nebo při jiných příležitostech,“ říká radní s tím, že se tak Krnáčová vyjadřuje výhradně o lidech, kteří na jednáních nejsou. 

„To je samozřejmě hloupost, takové výrazy nepoužívám,“ odmítla pro ECHO24.cz Krnáčová s tím, že ji dotazy tohoto typu obtěžují.

Podle radních citovaných Krajskými listy se podobné chování radě nelíbí. „Jisté náznaky, aby ubrala a mírnila svůj slovník, byly, ale marně,“ dodali k nevybíravému slovníku primátorky, který prý měla použít na minulém zasedání Rady hlavního města.

Čtěte také: Těžký život primátorky

Uvolněný styl političky dokládá i jeden z jejích posledních tweetů na oficiálním profilu. Po vzoru náctiletých dívek si udělala selfie s našpulenými rty poté, co navštívila módní akci Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend. „Podpořeno, zatleskáno, pochváleno. Dnešní MBPFW právě skončil a zítra hurá na MHMP ,“ připojila komentář Krnáčová.

Čtěte také: Krnáčová k Blance: Kabely projektoval asi nějaký debil

Krnáčová přitvrzuje: Pražská politika je ‚spiknutí kokotů‘

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.