1 Trh s osobními auty

Prodej aut v západní Evropě v srpnu vzrostl o pět procent. V Británii však klesl

NOVÉ

Témata:

Prodej nových osobních automobilů v západní Evropě se v srpnu meziročně zvýšil o 4,9 procenta na 801.745 vozů. Přispěla k tomu silná poptávka ve Francii, Itálii a ve Španělsku, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnila výzkumná organizace LMC Automotive. Zpráva je založena na dostupných údajích o registracích aut v jednotlivých zemích a na odhadech pro některé menší trhy.

Oficiální údaje o srpnovém vývoji prodeje aut v celé Evropské unii zveřejní 14. září Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).

Podle údajů zveřejněných v uplynulých dnech se prodej automobilů ve Francii v srpnu zvýšil o 9,4 procenta. Španělsko vykázalo nárůst o 13,1 procenta a Itálie o 15,8 procenta.

V Řecku se prodej automobilů zvýšil o 34 procent. V Německu však růst činil jen 3,5 procenta a v Británii se prodej o 6,4 procenta snížil, uvedla agentura Reuters.

Údaje českého Svazu dovozců automobilů ukázaly, že prodej nových osobních aut v České republice v srpnu klesl na 21.192 vozů z 21.251 před rokem.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.