„Poslední ránu nedá jen blbec.“ Biatlonistka Davidová přišla o zlato jediným výstřelem

SMŮLA DAVIDOVÉ

Česká biatlonistka Markéta Davidová přišla o medaili při poslední střelbě. Foto: Shutterstock
1

Biatlonistka Markéta Davidová přišla poslední ranou o vítězství ve vytrvalostním závodu na olympijských hrách v Pekingu. Pětadvacetiletá reprezentantka atakovala po rychlém běhu a 19 sestřelených terčích historické zlato, při závěrečném pokusu ale minula, dostala trestnou minutu a propadla se na šesté místo.

Patnáctikilometrový závod vyhrála Denise Herrmannová z Německa o 9,4 sekundy před Anais Chevalierovou Bouchetovou z Francie. Bronz získala i se dvěma trestnými minutami Marte Olsbuová Röiselandová. Na vítězku, která také jednou na střelnici chybovala stejně jako druhá Francouzka, ztratila Davidová 31,9 sekundy.

„Vzpomněla jsem si na trenéra Šikolu, který říkal, že poslední ránu nedá jen blbec,“ uvedla Davidová po závodě. „Podle mě byla nahoře, nemyslím, že jsem byla nervózní, prostě moje chyba. Samozřejmě mě to mrzí, ale myslím, že jsem předvedla dobrý výkon, holky prostě byly lepší,“ chválila česká reprezentantka vítěznou Němku Denise Herrmannovou a druhou Francouzku Chevalierovou-Bouchetovou.

Lucie Charvátová byla po dvou chybách na střelnici devatenáctá, Jessica Jislová obsadila 27. místo a debutantka Tereza Voborníková skončila na 34. příčce.

Davidová má za sebou náročný start olympiády. V prvním závodě, do nějž nastoupila, což byla smíšená štafeta, dostala od techniků špatné lyže. Kvůli tomu se svým úsekem v podstatě protrápila a mnoho soupeřek jí předjelo. Více jsme psali zde.