Česko jako Papua. V délce stavebního řízení je na 130. místě

PRO MENŠÍ STAVBU 247 DNÍ

Česko jako Papua. V délce stavebního řízení je na 130. místěNOVÉ 1
Ekonomika
Echo24
Sdílet:

V žebříčku, který řadí země podle délky stavebního řízení, obsadila Česká republika 130. příčku. Umístila se tak na úroveň například Papuy-Nové Guiney nebo Portorika. Na žebříček, který sestavila Světová banka, upozornil na svém Facebooku architekt a pedagog Vít Máslo.

„Teď se zrovna připravuje novela stavebního zákona, tak uvidíme, kam nás posune,“ napsal Máslo na svém Facebooku. Komentoval tím pořadí zemí podle délky stavebního řízení, ve kterém Česká republika skončila 130. ze 190 zemí.

Podle údajů Světové banky trvá vyřízení pro menší modelovou stavbu 247 dní. U modelové stavby se navíc předpokládá, že budou dodrženy všechny správní lhůty, žádná nebude přerušena a nikdo se neodvolá. V praxi tato doba může být mnohem delší.

Před Českou republikou se umístily například Nepál, Kongo, Kypr a Papua-Nová Guinea. Za ní se zařadily Portoriko a Sierra Leona. Žebříček délky stavebního je součástí kategorie Doing Business, který sleduje, jak regulační opatření ovlivňují podnikatelskou aktivitu.

Nicméně novela stavebního zákona urychlení lhůt patrně nepřinese. „Novela v současné podobě určité zjednodušení asi přinese, ale nesplňuje to, co podle nás měla splnit. To znamená zkrácení lhůt,“ uvedla viceprezidentka Hospodářské komory ČR Irena Bartoňová Pálková pro ČTK. Novela prošla koncem listopadu prvním čtením ve Sněmovně.

Čtěte také: Praze přibude 100 tisíc obyvatel. Stagnuje, nestaví se a ceny bytů rostou

Autor Metropolitního plánu: Stropnický chce destrukci, Praha jde ke dnu

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články