2 Investice magistrátu v příštích letech

Pražská nábřeží se budou zásadně opravovat a kultivovat

NOVÉ

Témata: ,

Pražské Dvořákovo nábřeží čeká rekonstrukce. Tato důležitá komunikace, která je především v důsledku povodní ve špatném vztahu, bude opravena během roku 2017. Kromě vozovky a chodníků magistrát počítá také s opravou přilehlého veřejného prostranství.

Aktuální technický stav Dvořákova nábřeží je velmi špatný a stejně jako přilehlá veřejná prostranství již neplní svoji funkci. Z toho důvodu nemají obyvatelé Prahy ani turisté touhu po tom trávit zde svůj volný čas. Cílem studie, kterou připraví Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, je tuto situaci zlepšit a zároveň navrhnout optimální architektonické, dopravní a provozní řešení pro nábřeží.

Primátorka Prahy Adriana Krnáčová (ANO) uvedla, že „značnou obměnou projde jak městských mobiliář tak samotný veřejný prostor, který by měl být reprezentativnější a pro Pražany i turisty příjemnější a užitečnější.“ Krnáčová dále doplnila, že by kromě rekonstrukce Dvořákova nábřeží chtěla v příštím roce připravit i výstavbu další části pražských náplavek.

,,Počítám s těmito investicemi již v plánech na rozpočet roku 2017. Myslím si, že pražské břehy a jednotlivé náplavky si zaslouží další kultivaci a stavební rozvoj. Například na Klárově je dodnes nekultivované nábřeží. Ráda bych tedy upravila podchod pod Mánesovým mostem a vytvořila tak přirozenou vazbu mezi Malou Stranou a letenskými schody,“ prohlásila Krnáčová. Mimo to by ráda vypsala soutěž na propojení Podolského nábřeží s Rašínovým nábřežím pomocí náplavky a kultivovala Náplavku Smíchov u železničního mostu.

Čtěte také:

Aukce roku: stát prodal budovu v centru Prahy za 790 milionů

Stropnickému se nelíbí akce na náplavce. ‚Město má jen ostudu‘

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.