Smrt talentovaného závodníka. Při tréninku zemřel šestnáctiletý motorkář

ÚMRTÍ

Jakub Gurecký Foto: Autoklub ČR
1

Tragédie zasáhla český motosport, když teprve šestnáctiletý Jakub Gurecký zemřel při nehodě na tréninku. Gurecký byl jeden z nejtalentovanějších závodníků na českých okruzích, uvedl Autoklub ČR na svém webu.

Podle webu Motormix.cz se v pondělí Gureckému stala osudným náraz do pevné překážky při tréninku v uzavřené hale na Slovensku. Mladý závodník zemřel na místě.

Svou kariéru motorkáře Gurecký započal v roce 2015, za tu dobu stihl získat titul mistra České republiky v závodech na minibiku, stal se několikanásobným mistrem Minimotocupu, dvojnásobným vítězem německého šampionátu ADAC a také byl vicemistrem Evropy v kategorii Honda NSF 100. Zkušenosti sbíral ve španělském juniorském šampionátu Cuna de Campeones. Po loňském suverénním vítězství v prestižním seriálu Northern Talent Cup se zařadil mezi světovou elitu, uvedl český Autoklub.

Gurecký dokonce získal možnost závodit v letošním ročníku seriálu Red Bull Rookies Cup, kterého se účastní ti nejnadanější závodníci z celého světa, na startovní čáru se však český talent už nepostaví.