1 Konec sledování Bystroně

Kontrarozvědka ukončila sledování bavorského šéfa AfD Bystroně

NOVÉ

Bavorská kontrarozvědka přestala na konci září sledovat tamního šéfa protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) Petra Bystroně. Vyplývá to z vyjádření bavorských úřadů. Důvodem je, že se stal poslancem, a pro jejich sledování platí přísnější pravidla. 

Bystroně sledovala bavorská kontrarozvědka zhruba pět měsíců. Důvodem byla podle německých médií opakovaně vyjadřovaná sympatie vůči organizaci Identitární hnutí Bavorsko (IBB), které „vykazuje silnou příbuznost s nacionalistickou ideologií krajní pravice“. Čtyřiačtyřicetiletý politik, který sledování považoval za předvolební podraz bavorské CSU, pod niž spadá tamní ministerstvo vnitra, se kvůli tomu obrátil na soud.

Než ale soud dospěl do konce, sdělilo bavorské ministerstvo vnitra zemskému státnímu zastupitelství, že sledování skončilo 29. září letošního roku, tedy jen několik dní po parlamentních volbách. Bavorské ministerstvo vnitra dalo krok do souvislosti právě s tím, že Bystroň uspěl ve volbách. Pro sledování zvolených poslanců Spolkového sněmu platí totiž přísnější nároky.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Český emigrant, který přišel do Německa z bývalého Československa s rodiči v roce 1987, působil dříve ve Svobodné demokratické straně (FDP). V posledních letech je členem AfD. Do čela její bavorské organizace už ale na listopadovém sjezdu znovu kandidovat nebude. Chce se soustředit na celoněmeckou politiku.

Čtěte také: Nacismus na Facebooku? Policie nezákonně prohledala byt šéfa bavorské AfD Bystroně


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.