2 Útok v Mnichově

V Mnichově útočil s nožem zřejmě psychicky narušený německý občan

AKTUALIZOVÁNO

Témata:

Muž, který dnes ráno zaútočil v Mnichově na několika místech na lidi nožem, je 33letý německý občan, obyvatel bavorské metropole. Podrobnosti o podezřelém, kterého pár hodin po činu zadrželi příslušníci speciální zásahové jednotky, oznámil na odpolední tiskové konferenci mnichovský policejní šéf Hubertus Andrae. Pachatel podle policie jednal sám a teroristické pozadí jeho činu lze vyloučit.

Podle policie nic nenasvědčuje tomu, že by pachatel jednal z náboženských nebo politických motivů. Zadržený má psychické problémy a ke svému činu se nevyjadřuje, řekl Andrae podle agentury DPA. Policie ho v minulosti už vyšetřovala v souvislosti s těžkým ublížením na zdraví.

Útočník s nožem se zcela bez výběru vrhal na lidi na šesti místech náměstí Rosenheimer. Podle upřesněných informací zranil osm osob – šest mužů, jednu ženu a dvanáctiletého chlapce. Náhodnými oběťmi útočníkova amoku se stalo pět Němců, jeden Rumun a jeden Ital, napadená žena je Němka. Všichni byli zraněni lehce a dostalo se jim ambulantního ošetření. Mnichovská policie spustila intenzivní pátrací akci po pachateli, který z místa činu utekl, a varovala obyvatele okolních domů, aby nevycházeli. Jeho brzkému zadržení napomohly popisy očitých svědků ohledně oblečení pachatele a jejich informace, že odjel na jízdním kole.

Podobný útok se stal v pátek v Polsku

Mladý muž bodal v pátek do lidí v nákupním centru ve městě Stalowa Wola v Polsku, deset jich zranil. Postižení byli převezeni do nemocnice, kde zranění podlehla 50letá žena. Svědci uvedli, že útočník napadal své oběti zcela náhodně a choval se při tom, jako kdyby byl v naprostém amoku. „Útočil na lidi zezadu a bodal je do zad,“ citoval list Rzeczpospolita policejní mluvčí Annu Kleeovou.

Pachatele zadrželi návštěvníci nákupního centra a předali ho policistům. Je jím 27letý místní obyvatel, kterého média identifikovala jako Konrada K. Zatím nemá žádný policejní záznam. Podle dechového testu na přítomnost alkoholu byl při útoku střízlivý.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.