1 Smrt v sauně

Za děsivou smrt dvou žen v sauně padlo první obvinění

, NOVÉ

Témata: ,

Policie obvinila jednoho člověka kvůli úmrtí dvou žen v sauně na Jičínsku. V pondělí to řekl náměstek okresního zástupce Petr Krupka. Kdo je obviněnou osobou, státní zastupitelství v Jičíně neuvedlo. Za usmrcení z nedbalosti hrozí až tři roky vězení.

„Je to těžká lidská tragédie na obou stranách,“ řekl Krupka. Vyšetřování pokračuje a během něj zastupitelství nebude poskytovat žádné další informace, dodal. O obvinění dnes informoval server Novinky.cz.

Tragédie se odehrála v dubnu v zahrádkářské kolonii v obci Robousy na Jičínsku. Matka s dcerou ve věku 65 a 45 let se saunovaly u své známé. Majitelce sauny se zdálo, že ženy dlouho nevycházejí. Když přišla do sauny, našla ženy ležící na zemi. Podle prvotních informací policie se v sauně zlomila klika u dveří a ženy se nemohly dostat ven. Pokusily se rozbít ve dveřích okénko, což se jim ale nepodařilo.

Česká asociace saunérů uvedla, že na domácí sauny se nevztahují normy pro saunová centra či jiné komerční sauny. Upozornila, že dveře sauny nesmí být opatřeny klikou. Standardní dveře do sauny jdou otevřít jen tlakem, otevírají se samozřejmě směrem ven.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Na západě Čech si v burkinách nezplavete, jsou proti provozním řádům

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.