3 'Jeho srdce stále bije'

Matka uslyšela srdce dávno zemřelého syna

NOVÉ

Velmi neobvyklý příběh může vyprávět dvaapadesátiletá žena z amerického Portlandu. Není to tak dlouho, co se vzpamatovala z tragické smrti svého pětadvacetiletého syna Tima. Několik měsíců poté však znovu uslyšela tlukot jeho srdce, když přiložila hlavu k hrudi jeho nového majitele.

Tim Conley, 25, zemřel na podzim loňského roku, když se v práci nešťastně udeřil do hlavy. Den poté se už neprobudil. Tim byl však už před smrtí registrován jako dárce orgánů, a tak se jejich pomocí podařilo zachránit čtyři osoby, včetně dvaapadesátiletého muže z Massachusetts Jona Claflina.

Ten ve svém středním věku prodělal chronickou zástavu srdce. Nakonec, po měsících korespondence, se Timova matka Sue Monaghanová a Jon domluvili na schůzce. Jakmile dorazil do jejího rodinného domu na okraji Portlandu, objali se. Poté, co přiložila hlavu na jeho hruď, kde uslyšela tlukot svého zesnulého syna, se Sue rozplakala.

„Část mého syna je stále naživu. Můžete říct, že můj syn zemřel 31. října, ale on stále žije v Jonu Claflinovi. Jeho srdce stále bije, a já jsem jeho matka, to je pro mě všechno“, řekla Conleyová.

Jon procestoval půlku země, aby mohl ukázat svou vděčnost rodině, jejíž syn mu pomohl přežít. On sám byl diagnostikován s chronickým srdečním selháním v roce 2012. Do roku 2014 by mohl sotva chodit, řídit už vůbec ne.

Čtěte také: Světové prvenství pražského IKEM: unikátní srdeční pumpa

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.