Růžička u výslechu: Palaščák mě vydíral, chtěl 1,1 milionu

Výchovné, nebo úplatky?

Růžička u výslechu: Palaščák mě vydíral, chtěl 1,1 milionuNOVÉ
Domov

Echo24

Bývalý trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička u výslechu na policii uvedl, že ho podnikatel Miroslav Palaščák vydíral. Chtěl po něm více než milion korun za to, že ještě jako kouč Slavie zmařil hokejovou kariéru jeho syna. Policie se zabývá podezřením, že Růžička během působení v pražském klubu chtěl úplatky od některých rodičů, aby jejich děti mohly hrát hokej. Informaci přinesl zpravodajský web MF DNES.

Palaščák si na schůzce, kterou Růžička popsal, podle MF DNES řekl o 1,1 milionu korun. Tuto částku měl trenér zaplatit za to, že zhatil hokejovou kariéru podnikatelova syna Davida. Růžičkův advokát Vít Kučera se odmítl vyjádřit k tomu, co Růžička na policii vypověděl. „Nebudeme k tomu nic říkat,“ řekl MF DNES.

Aféru rozpoutalo v dubnu před mistrovstvím světa v Praze a Ostravě zveřejnění nahrávky, kterou si tajně pořídil Palaščák na schůzce s Růžičkou. Podnikatel podle svých slov zaplatil trenérovi půl milionu korun za to, že jeho syn bude působit ve Slavii. Podle Růžičky šlo o sponzorský dar, který však nebyl zanesen do účetnictví klubu. Později tuto částku Palaščákovi vrátil.

Přihlásili se však i další rodiče, po kterých olympijský vítěz z Nagana údajně žádal peníze. Růžička to odmítá s tím, že šlo o takzvané výchovné, které požadují kluby při přestupech hráčů.

Kvůli kauze Růžička u hokejové reprezentace začátkem června skončil. Nyní je koučem extraligového nováčka Chomutova.

Čtěte také: Růžička peníze od rodičů bral. ‚Ale protivilo se mu to‘

Jak zatočit s Růžičkou, sprostým podezřelým

‚Růžičku odstranili zhrzení rodiče‘. Piráti Chomutov budou žalovat