1 Krize na Ukrajině

USA chtějí vycvičit a vyzbrojit ukrajinskou Národní gardu

NOVÉ

Administrativa prezidenta Baracka Obamy seznámila Kongres se svým plánem: v příštím roce chce vycvičit a vyzbrojit ukrajinskou Národní gardu, informovalo Ministerstvo obrany USA. Tento záměr je totiž podmíněn souhlasem ministerstva.

,,Ministerstvo obrany a Ministerstvo zahraničí USA informovaly Kongres o svém záměru použít 19 milionů dolarů z bezpečnostního pohotovostního fondu k výcviku a vyzbrojení čtyř rot a jednoho taktického velitelství ukrajinské Národní gardy,“ uvedl mluvčí Pentagonu John Kirby. Je to vyjádření naší podpory pro snahu Ukrajinců týkající se budování jejich vlastních ozbrojených složek, dodal mluvčí.

Agentura Reuters přičítá tento krok ze strany Washingtonu jako reakci na podporu, kterou Rusko poskytuje východoukrajinským separatistům. John Kirby nicméně neuvedl, že by trénování ukrajinské gardy mělo mít spojitost s rostoucím napětím mezi USA a Ruskem. 

Výcvik gardy by se měl konat na Ukrajině pod vedením americké armády působící v Evropě (U.S. Army Europe) a Národní gardy státu Kalifornie.

V pátek USA také přislíbily 8 milionů amerických dolarů na podporu ukrajinských pohraničních jednotek.

Čtěte také: Tajný plán Merkelové s Putinem: uzná se anexe Krymu

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.