1

Bitka ve Stodolní. Zpěvák Michal Hrůza je ve vážném stavu v nemocnici

, AKTUALIZOVÁNO

Zpěvák Michal Hrůza, v minulosti známý z kapely Ready Kirken, je po nočním incidentu v ostravské Stodolní ulici ve velmi vážném stavu v nemocnici. Utrpěl krvácení do mozku a byl operován primářem neurochirurgie. Dnes večer měl přitom mít vystoupení na festivalu Colours of Ostrava.

K incidentu došlo dnes kolem půl čtvrté ráno uprostřed Stodolní ulice na chodníku mezi podnikem Grand Prix herna bar a rychlým občerstvením Iziburge.

„Z dosud zjištěných informací vyplývá, že došlo k potyčce několika osob, přičemž na místě události zůstal zraněný dvaačtyřicetiletý muž,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Policisté žádají svědky incidentu, aby se přihlásili. 

Hrůza ve středu v Ostravě vystupoval na Festivalu v ulicích a dnes od 22 hodin jej čekal koncert na festivalu Colours of Ostrava. Mluvčí festivalu Jiří Sedlák řekl, že tento koncert se ruší. „Jednáme o nějaké náhradě, kdo by na tom místě mohl vystoupit. Více informací bohužel nemáme,“ řekl. 

Čtěte také: Netradiční spojení Colours of Ostrava. Přijede Robert Plant i Václav Moravec

Michal Hrůza letos po dvou letech dokončil dvojalbový projekt Noc/Den. Projekt měl být původně dokončen již loni, ale jeho autor se zdržel prací na hudbě k filmu Martin a Venuše a písni k filmu Zakázané uvolnění, který měl premiéru 5. června.

Písně z dvojalba Noc/Den chtěl Hrůza představit na podzimním turné. Do té doby plánoval mnoho vystoupení na letních festivalech a slavnostech. Hrůza působil jako frontman kapely Ready Kirken, s níž vydal čtyři alba s řadou hitů jako Zejtra mám, 1+1 či Krasohled.

V roce 2006 musel z rozhodnutí spoluhráčů kapelu opustit. Na koncertech stále hrál písně z repertoáru své bývalé kapely. Je také autorem písně ze seriálu Vyprávěj a hudby k filmu Lidice. 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.