Bývalé Hušákovo vinařství Kolby odkoupila firma J&T

Nákup vinařství

Bývalé Hušákovo vinařství Kolby odkoupila firma J&TNOVÉ
Ilustrační snímek Foto:

FOTO: Shutterstock

1
Domov
Sdílet:

Vinařství Kolby, které bylo dříve spojené hlavně s bývalým ředitelem Sazky Alešem Hušákem, po pěti letech mění vlastníka. Od společnosti Rosso Steel ho koupila J&T Finance Group, informuje server E15, podle kterého se cena obchodu pohybuje v desítkách milionů korun.

Skupina J&T vidí za výrobou vína především zajímavou investiční příležitost. „Koupě vinařství Kolby je součástí strategie investovat do vinařských aktiv,“ cituje server provozního ředitele J&T Banky Vlastimila Nešetřila, který bude mít Kolby na starosti.

Společnost Rosso Steel koupila vinařství Kolby v únoru 2012 od investičních skupin PPF a KKCG, které v té době ovládaly loterijní společnost Sazka. Cena transakce tehdy podle médií přesáhla 45 milionů korun. Sazka se před tím dostala do konkurzu kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské O2 areny.

Nákupem Kolby získala skupina J&T zhruba 37 hektarů vinic, které jsou v jednom celku. Podle Nešetřila jsou 25 nebo 30 let staré a budou vyžadovat investice do obnovy. Vinařství, které je nyní ve ztrátě, chce Nešetřil zhruba do tří let dostat přinejmenším na provozní nulu. Bude podle něj také nutné zlepšit obchod.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Víno z vinařství Kolby se má dodávat mimo jiné do společností okolo struktur J&T, uvedl Nešetřil. Nadále hodlá spolupracovat s firmou Bestsport Arena, která vlastní O2 arenu a je v současnosti největším zákazníkem Kolby. „Speciálně pro ně vytvoříme cuveé Aréna,“ řekl Nešetřil.

Součástí vinařství Kolby, které má tradici od roku 1244, jsou podle dřívějších informací médií sklepy ze 17. století. Viniční trať Kolby v Pouzdřanech na Břeclavsku, po které je vinařství pojmenované, patří mezi nejstarší na jižní Moravě. Víno z Kolby získalo řadu ocenění doma i v zahraničí.

J&T Finance Group vznikla v roce 1995, ovládají ji podnikatelé Jozef Tkáč a Ivan Jakabovič. Vedle J&T Banky do skupiny patří řada dalších firem, které jsou zaměřeny například na investice a správu aktiv a působí v různých zemích. Evropská centrální banka dala minulý týden souhlas k tomu, aby poloviční podíl ve finanční skupině získala čínská CEFC.

Čtěte také: Podnikatel Křetínský kupuje německou elektrárnu Mehrum

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články