1 Odveta za sankce?

Kontrola 200 poboček. Rusko zavřelo dalších devět McDonald's

,

Ruský úřad na ochranu spotřebitelů Rospotrebnadzor dočasně pozastavil činnost dalších devíti restaurací amerického řetězce s rychlým občerstvením McDonald's. Přistoupil k tomu opět kvůli údajnému porušování hygienických předpisů. Neplánované kontroly poboček americké firmy probíhají od srpna masově po celém Rusku. McDonald's o tom informoval v sobotu na svých webových stránkách.

„Soud nařídil dočasné pozastavení činnosti dalších devíti našich subjektů. S rozhodnutím soudu nesouhlasíme a v souladu s právními předpisy se odvoláme k vyššímu soudu,“ píše se na oficiálních stránkách ruského McDonald's s tím, že zákaz činnosti se dotkl například třech moskevských pobočkách a dvou ve Volgogradu.

Firma na svých stránkách také upozorňuje, že audity probíhají v současnosti ve více než 200 jejích provozovnách. „Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom v Rusku měli i nadále úspěch,“ píše se dále na webu.

Ruský úřad tak od poloviny srpna zavřel už 21 restaurací McDonald's. Již dříve odmítl názor, že jeho kroky jsou odvetou za sankce ze strany USA a Západu vůči Rusku. Nadále trvá na porušování hygienických předpisů v daných provozovnách.

Více zde: Už 12 poboček McDonald's dostalo v Rusku zákaz

Americká společnost McDonald's má v Rusku celkem 440 poboček. Od roku 1990, kdy byla otevřena první restaurace v Moskvě, si hamburgery mezi Rusy získaly značnou popularitu.

Čtěte také: Moskevský soud zavřel McDonald's. Jeden u Kremlu

Začátkem dubna McDonald's ukončil provoz svých restaurací na Krymu, když tento ukrajinský poloostrov anektovalo Rusko. Někteří ruští politici tehdy vyzvali k uzavření všech restaurací McDonald's v Rusku.

Čtěte také: Ranní káva z McDonald's. A na dně ležela mrtvá myš

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.