2 Konec ministra ve vládě

Babiš se bude loučit s ministerstvem na Čapím hnízdě. Zahraje Kryštof

AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš chystá v sobotu velkolepou rozlučku se svými zaměstnanci z ministerstva a to na Čapím hnízdě. K poslechu zahraje skupina Kryštof. Vyplývá to ze zvacího mailu, který Babiš zaslal pracovníkům svého úřadu.

„Vážení kolegové,
kdysi jsme Vám slíbil, že Vás pozvu na farmu Čapí hnízdo, pak vznikla pseudokauza kolem farmy, a tak jsem si to rozmyslel. Teď se situace změnila a jak víte, končím. Naše ministerstvo bylo nejúspěšnější v historii této země a jsem upřímně rád, že jsem mohl s Vámi pracovat. Bez Vás bychom těchto výsledků nikdy nedosáhli.
Dovolte, abych vás a vaši rodinu pozval na farmu už tuto sobotu 20.5. 2017 na oslavu 5. výročí Nadace Agrofert. Bude to velká akce, občerstvení je zajištěno, od 15.00 zahraje kapela Kryštof a další. Moc rád Vás tam uvidím. Prosím potvrďte svou účast na email blanka.hulova@mfcr.cz do zítřejšího oběda (jméno, počet osob, počet vozidel).
S úctou, Andrej Babiš,“
píše končící ministr v pozvánce zaměstnancům ministerstva financí.

Andrej Babiš přitom využil akce, kterou měl už nějakou dobu naplánovanou. O oslavě Nadace Agrofert již před časem v časopisu Agrofert informovala Monika Babišová.

Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) vyšetřuje Čapí hnízdo, dějiště Babišovy rozlučky, jako možný podvod. Andrej Babiš, který prostřednictvím společnosti Agrofert Čapí hnízdo vlastní, farmu účelově přepsal na svoje příbuzné a nejbližší zaměstnance, aby mohl neoprávněně čerpat dotace určené malým podnikatelům.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) navrhl odvolání ministra Babiše již začátkem května kvůli nejasnostem ohledně financování firemních dluhopisů, které od svého Agrofertu nakoupil šéf ANO. Později se k případu přidalo ještě podezření z ovlivňování svých médií v rámci politického boje. Prezident Miloš Zeman však odmítl Babiše odvolat s odkazem na koaliční smlouvu. V době kdy byl prezident v Číně, se koaliční partneři na řešení vládní krize dohodli. Po odmítnutí kandidátky ANO Aleny Schillerové premiérem se oba lídři shodli na Ivanu Pilném jakožto nástupci Babiše na postu ministra financí. Zeman se chce nejprve sejít s Babišem i s Pilným, než o odvolání rozhodne.

Čtěte také: Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se protahuje. Policie chce další půlrok

Echo 24 notifikace

Echo 24 pro vás vždy vybírá to podstatné. Pro odběr upozornění ve formě push notifikací je třeba nastavit odebíraná témata.
Náčítání témat

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.