1 Lepší telefony

Revoluční novinka. Telefon má být nabitý za minutu

, NOVÉ

Američtí vědci slaví průlom na poli vývoje baterií. Představili nový typ hliníkové baterie, který by měl být bezpečnější, efektivnější a více ekologickou alternativou stávajících akumulátorů, píše britský deník The Guardian. Nabít takovou baterii má trvat pouhou minutu.

Nově vyvinutá hliníková baterie má nahradit alkalické baterie a akumulátory z lithia, které se v současné době používají ve většině mobilních telefonů i notebooků. Oproti svým předchůdcům má mít hned několik zásadních výhod, především menší náchylnost ke vznícení. Vědci jmenují také její ekologičnost a dobu nabíjení, které má trvat pouhou minutu.

Profesor Hongjie Dai ze stanfordské univerzity vynález označil za průlom v technologii baterií. „Vyvinuli jsme baterii, která může nahradit existující akumulátory typu alkalických baterií, které jsou špatné pro životní prostředí, a lithiové baterie, které se občas samy vznítí. Naše nová baterie nezačne hořet, i kdybyste ji provrtali,“ řekl.

Čtěte také: Miliardář ukázal nový způsob placení: selfie místo kreditky

Dai doplnil, že baterie z lithia mohou nepředvídatelně vybuchovat a některé americké aerolinky dokonce zakázaly hromadné zásilky těchto výrobků v normálních letech.

Nový typ má být také trvanlivější než jiné baterie. Zatímco předchozí typ hliníkových baterií mohl být nabitý stokrát a lithiová funguje přibližně na 1000 nabití, nová hliníková by měla vydržet až 7500 takových nabití bez jakékoli ztráty kapacity.

Výhodou nové baterie je také její flexibilita, takže se dá potenciálně využít i pro ohebné elektronické přístroje. „A hliník je levnější než lithium,“ dodal Daiův spolupracovník Ming Gong.

Čtěte také: Skrytý význam online pokladen. Zvýší tržby Agrofertu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.