2 PODIVNÁ VÝZVA z FRÝDKU-MÍSTKU

Trestný čin komunistů? Vyzývají české vojáky k dezerci

, AKTUALIZOVÁNO

Webové stránky okresní stranické organizace Komunistické strany Čech a Moravy a zastupitelů KSČM ve městech a obcích okresu Frýdek-Místek publikovaly další kontroverzní příspěvek. Po oslavování padlého českého tělocvikáře na Ukrajině nyní nabádají české vojáky k dezerci v případě vojenského konfliktu s Ruskou federací.

,,Pokud by došlo k nasazení našich vojáků proti Ruské federaci, tak nejlepší co můžou udělat, je následovat vzoru našich slavných legionářů, odejít do zajetí a v zajetí zorganizovat nové ČESKÉ protifašistické LEGIE. Sloužit vládě, co otevřeně podporuje ukrajinský fašismus a léčí u nás fašisty je morální zločin,“ píše se doslova v záložce zpravodajství na webu OV KSČM Frýdek-Místek.

Právník Aleš Rozehnal z Advokátní kanceláře Rozehnal & Kuchař označil výzvu ze stránek KSČM za možný trestný čin spáchaný formou spolupachatelství ve formě návodu. ,,Výzva vzbuzuje v jiném rozhodnutí spáchat trestný čin porušení osobní a věcné povinnosti pro obranu státu, kterého se dopustí ten, kdo se úmyslně vyhýbá plnění povinnosti pro obranu státu. Pachateli hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let,“ upřesnil advokát pro ECHO24.cz.

Generální štáb Armády České republiky se k výzvě zveřejněné na stránkách KSČM odmítl vyjádřit. ,,Nezlobte se, ale nebudu to komentovat,“ odpověděla deníku ECHO24.cz Jana Růžičková z Oddělení komunikace s veřejností při Generálním štábu AČR.

Webové stránky KSČM z Frýdku-Místku jsou výrazně zaměřeny proti oficiální ukrajinské vládě v Kyjevě a podporují proruské separatisty. Ukrajinského prezidenta Petra Porošenka například označují za masového vraha.

Na začátku září se na webu psalo o smrti tělocvikáře Ivo Stejskala, který padl na Ukrajině. Ve vyvěšeném příspěvku byl vylíčen jako “hrdina a bojovník proti fašismu“.

Čtěte také: Dva Češi z řad proruských 'separatistů' údajně padli v boji

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.