1 Senátní volby v Praze

V Praze budou do Senátu kandidovat za ODS Šorfová a Bartoňová Pálková

, NOVÉ

Témata: , ,

ODS vyšle do senátních voleb v Praze dvě ženy. Ve volebním obvodu Praha 11 bude usilovat o křeslo v horní komoře Parlamentu bývalá starostka této městské části Marta Šorfová a ve volebním obvodu Praha 10 viceprezidentka Hospodářské komory ČR Irena Bartoňová Pálková. Kandidátky vybrala na svém zasedání Regionální rada pražské ODS.

Manažerem kampaně bude místostarosta Prahy 3 a pražský zastupitel Alexander Bellu, informovala mluvčí strany Jana Havelková. Volby se budou konat 7. a 8. října.

„ODS je stranou pro všechny aktivní a zodpovědné lidi. Důkazem je i to, že do senátních voleb nominujeme jak nezávislou úspěšnou podnikatelku, tak zkušenou a populární komunální političku. Obě dámy mají mou plnou podporu,“ uvedl předseda pražské ODS Filip Humplík.

Zakládající členka ODS Šorfová bude kandidovat ve volebním obvodu číslo 19. Bývalá starostka Prahy 11 z let 2002 až 2006 patřila mezi politiky, kteří byli sledováni najatou agenturou v kauze sledování politiků na Jižním Městě – patřila ke kritikům poměrů na tamní radnici. „V životě i v politice jsem zažila pády i vzestupy. O hodnotách, které vyznávám, jsem nikdy nemusela pochybovat. Jako zakládající členka ODS budu hájit vždy liberálně-konzervativní názory,“ uvedla.

V obvodě 22 pak za ODS bude kandidovat podnikatelka a zakladatelka České asociace úklidu a čištění Irena Bartoňová Pálková. „Své zkušenosti z byznysu plánuji v Senátu zúročit ve prospěch všech slušných podnikatelů, kterým tato vláda neustálými regulacemi hází klacky pod nohy a nenechá je v klidu pracovat,“ uvedla Bartoňová Pálková.

Čtěte také: Spravedlivé, chytré a moderní Česko. Tak bude vypadat kampaň ODS

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.