Babiš řídí svá média, aby likvidovala jeho odpůrce

Skandální nahrávka

Babiš řídí svá média, aby likvidovala jeho odpůrceVIDEO UVNITŘ 2
Domov
Echo24
Sdílet:

Internetem koluje další skandální nahrávka, na níž je Andrej Babiš zachycen v rozhovoru s redaktorem Mladé fronty DNES. Ministr financí a bývalý vlastník společnosti MAFRA, pod kterou deník spadá, se s novinářem domlouvá na tom, kdy a jak uveřejnit články, které poškodí politiky z ČSSD.

Pětiminutovou audionahrávku umístil na svůj twitterový účet uživatel s přezdívkou Julius Šuman. Ten už dříve zveřejnil jiný záznam, na němž je zachycen Andrej Babiš při nadávání na své politické konkurenty. Premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) v něm například označil za „svini“, ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) za „debila“.

Ministr Zaorálek si z Babišových slov velkou hlavu nedělá. „Andrej Babiš je můj politický protivník. U nás na Ostravsku, když se bavíme o politických protivnících, tak se obávám, že padají ještě ostřejší výrazy,“ napsal na svůj twitterový účet.

Nejnovější audiozáznam se však netýká pouze drsného vyjadřování předsedy ANO. Naopak naznačuje, jak silný vliv by mohl Babiš mít v médiích, které až donedávna vlastnil.

V rozhovoru se ministr financí domlouvá s redaktorem například na tom, jaké články budou v listu vycházet. Oba muži se dohadují i nad tím, koho by deník mohl v příštích dnech poškodit. Mezi plánovanými terči zaujímá významnou roli například Babišův kritik a ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Na toho prý mají v deníku nachystáno hned pět materiálů.

Novinářem, který na nahrávce s Babišem mluví, je redaktor Mf Dnes Marek Přibil. Ten nahrávku nechce komentovat. Podivuje se však nad tím, proč byly na pokyn Chovance odposlouchávány Babišovy schůzky.

Velmi podobně reagoval i ministr Babiš na otázku serveru Echo24 proč ovliňuje média z koncernu Agrofert, jak je patrno z nahrávky. “Já určitě nic neovlivňuju, já jsem to neslyšel,” reagoval Babiš na dotaz serveru Echo24. „Je velice podivné, že někdo sleduje vicepremiéra vlády a nahrává nějaké věci. Já jsem to neslyšel a považuju to za špínu,“ dodal Babiš.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Mladá fronta DNES patří stejně jako Lidové noviny pod společnost MAFRA, kterou až donedávna vlastnil přes holding Agrofert přímo ministr financí Andrej Babiš. Kvůli zákonu o střetu zájmů se však rozhodl svých společností zbavit a převést je do údajně nezávislého svěřenského fondu. Nová nahrávka však dokazuje, že nad vydavatelstvím nemusel ztratit kontrolu ani po této majetkové operaci. Rozhodující roli ve fondech, které média kontrolují, mají navíc Babišovi loajální lidé jako předseda představenstva Agrofertu Zbyněk Průša, jeho právník Alexej Bílek a Babišova partnerka Monika Babišová.

Uniklou nahrávku okamžitě komentoval předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Těžko cítit vůči redakcím MFD a LN jinou emoci, než útrpné opovržení..Nejsou to novináři, ale zpravodajci holdingu,“ napsal na svůj Twitter.

Nad možnou manipulací s novináři se pozastavil i někdejší Babišův náměstek na ministerstvu financí a jeho nynější kritik Lukáš Wagenknecht. „Co k tomu dodat, už chybí jenom ministerstvo propagandy?“ dotázal se na sociální síti.

 

Pod jménem Julius Šuman vystupuje na sociálních sítích tzv. Skupina Juliuse Šumana. “Andrej Babiš má na každého složku. My máme složku na Andreje Babiše. Jsme Skupina Juliuse Šumana, která v anonymitě sbírá informace o AB,” uvádí o sobě skupina na Twitteru. Jménu Julius Šuman přitom odkazuje na řídícího důstojníka “agenta Bureše”.

Ministrův vulgární slovník si můžete poslechnout v dřívějším videu.

 

Čtěte také: Babiš zaútočil inzeráty v novinách na ČSSD

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články