2 Případ "prověřované" živnostnice

Viděl ji v TV a poslal na ni kontrolu? Nic chytrého, říká Sobotka

NOVÉ

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) by měla dělat kontroly na základě kontrolního plánu, ne podle toho, jestli se vedoucí zrovna večer díval na televizi. Tak ohodnotil pro deník ECHO24.cz premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) kauzu, kdy šéf okresní správy sociálního zabezpečení z Domažlic poslal kontrolu na živnostnici den poté, kdy ji viděl vystupovat v pořadu České televize. Protože ji ale osobně neznal, rozhodl se ji prověřit.

O případu majitelky domažlického šperkařství Petry Fenclové, která ve čtvrtečním pořadu ČT „Máte slovo“ kritizovala zavádění elektronických pokladen, jako první informoval server ECHO24.cz

„Mám za to, že by měla Česká správa sociálního zabezpečení dělat kontroly na základě kontrolního plánu, a ne podle toho, zda se příslušný vedoucí zrovna díval večer na televizi,“ prohlásil v pondělí Sobotka a pokračoval: „Od České správy sociálního zabezpečení čekám sofistikovanější přístup.“

Rozhodnutí ředitele místní správy v Domažlicích Jindřicha Kohouta už odsoudila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová i ústřední šéf ČSSZ Vilém Kahoun. Kohout koncem minulého týdne nechal poslat na živnostnici z Domažlic kontrolu jen proto, že ji viděl v televizi a nepoznal ji. Teď se tedy s kritikou přidal i premiér, který celou událost považuje za nešťastnou shodu okolností.

Více čtěte: Kritizovala Babiše. Ráno na živnostnici přišla tajná kontrola

Od Kohoutova postupu se už distancovala i ministryně práce. Podle ní jde o „zcela zbytečnou buzeraci lidí, na níž nemá ministerstvo žádný zájem“. I když Kohouta čeká výtka nejen od Marksové, ale i od nadřízeného Kahouna, postihu zřejmě unikne. Podle ministryně už se i tak poučil dost.

Čtěte také: Neznal jsem ji, tak jsem ji nechal prověřit, přiznává šéf úřadu

Kontrola podnikatelky byla zbytečná buzerace, soudí Marksová

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.