1

Izraelci sestřelili syrskou stíhačku

,

Izraelská armáda v úterý ráno sestřelila syrské letadlo typu MiG-21, které se objevilo v jejich vzdušném prostoru na Golanských výšinách, uvedla agentura AFP s odvoláním na izraelský vojenský rozhlas. Na území kontrolované Izraelem se v posledních týdnech čas od času rozšíří boje mezi syrskou armádou a povstalci.

"Před malou chvílí syrské letadlo narušilo izraelský vzdušný prostor. Izraelská armáda zasáhla letoun za letu s použitím protiraketového systému Patriot. Okolnosti incidentu jsou nyní posuzovány," uvedla armáda ve svém prohlášení.

Potvrdila, že šlo o syrské válečné letadlo. Trosky stíhačky údajně spadly na syrskou stranu Golanských výšin, uvedl izraelský rozhlas.

Při bojích v Sýrii, které již trvají tři a půl roku, přišlo o život více než 190 tisíc lidí. Poslední dobou se boje přelily rovněž do oblasti bezprostředně sousedící s židovským státem. Izrael se důsledně vyhýbá příklonu k jakékoli ze znepřátelených stran, nicméně na jakoukoli střelbu ze Sýrie, která na území židovského státu dopadne, vždy reaguje odvetnou palbou.

Izrael obsadil Golany v roce 1967 a později se z jejich části stáhl. Mezi částí kontrolovanou Izraelem a tou, kterou má pod kontrolou Sýrie, je nárazníkové pásmo, jež střeží mezinárodní pozorovací mise OSN.

Dále čtěte:

USA bombardují islamisty v Sýrii, zapojily se i arabské země

Dalekohled, židlička. Lidé si z Golan užívají syrskou válku

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.