1

Komunistu Ondráčka vyhostili z Ukrajiny. Je nežádoucí

, NOVÉ

Témata: ,

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček musel předčasně opustit Ukrajinu krátce poté, co do země přiletěl. Přímo na letišti mu bylo sděleno, že figuruje v seznamu nežádoucích osob a musí z Ukrajiny odjet, informuje Právo.

Zdeňka Ondráčka zadržely ukrajinské úřady přímo na letišti. Důvod vyhoštění byl prý jasný – jedná se o nežádoucí osobu a musí Ukrajinu opustit. O zadržení českého komunistického poslance informoval server Novinky s odkazem na reportéry Práva.

„Přiletěl jsem na konferenci ohledně voleb, byl jsem dvakrát pozorovatel voleb v Mariupolu, ale řekli mi, že mě zařadili na seznam nežádoucích osob a nepustili mě na území,“ řekl Ondráček pro Právo.

Podle Ondráčka si zástupci ukrajinské strany počínali zvláštně a nerespektovali ani jeho diplomatickou imunitu. „Na diplomatický pas mi řekli, že je nezajímá, protože jsem na seznamu nežádoucích osob,“ sdělil Právu Zdeněk Ondráček s tím, že bližší vysvětlení nedostal.

„Dokonce chtěli, abych si koupil zpáteční letenku, což jsem odmítl a řekl, že když mě chtějí vyhostit, ať mi zajistí dopravu,“ pokračoval vyhoštěný komunista.

Podle svých slov bude další postup zvažovat spolu se stranickými kolegy. „Jsem teď půl hodiny v Česku. Nejdříve se vyspím, protože jsem celou noc nespal. Po jednání s vedením klubu KSČM zvolíme další postup,“ dodal pro Právo Ondráček.

Komunistický poslanec se dostal do povědomí české veřejnosti již před sametovou revolucí. V rozhovoru pro ČST tehdy popisoval nutnost násilného zákroku proti protestujícím studentům, kteří dle slov aktivního člena SNB i během Palachův týden byli ozbrojení a nebezpeční. Proti Ondráčkovi se před více než rokem vyjádřil i současný předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který ho nazval komunistickým fízlem.

Čtěte také: Rusové v Moskvě zadržovali české vládní letadlo s Gazdíkem

Putinovo přiznání o Donbasu: Jsou tam lidé, kteří plní úkoly

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.