1 Uvězněni ve vánici

Bílé peklo na ruské dálnici. 80 motoristů zasypáno, jeden umrzl

, NOVÉ

Témata: , ,

Zhruba osmdesát lidí čekalo v novém roce při cestě po ruské dálnici nemilé překvapení. Při nečekané sněhové vánici byli tito řidiči uvězněni pod nánosy sněhu, i přes opakované volání o pomoc dorazila záchranná služba až po šestnácti hodinách. Jeden muž v mrazu mezitím zemřel, dvanáct dalších osob utrpělo těžké omrzliny.

I přes varování meteorologů před nadcházející sněhovou bouří zůstala druhého ledna otevřena dálnice v Orenburské oblasti na Urale. Právě to se stalo osudným lidem, kteří se po této cestě vydaly se svými automobily. Nečekaná vánice uvěznila jejich vozidla v hromadách sněhu daleko od civilizace. Ačkoliv se motoristé snažili přivolat pomoc, dočkali se od telefonistů pouze hrubých odseknutí.

„Někteří z operátorů, zejména mladé ženy, byly otřesné. Naštvaně nám odpovídaly, že v takovém počasí jsme měli raději zůstat doma. Vzhledem k počasí byla podle nich celá záležitost pouze naše vina,“ vypověděl pro rádio Svobodná Evropa Pavel Gusev. Ten byl uzavřen ve svém autě společně se svou těhotnou ženou.

Pomoc se nakonec přeci jen dostavila. Po šestnácti hodinách na místo dorazilo záchranná vozidla, jeden z řidičů ovšem toto čekání nevydržel a na následky podchlazení zemřel. Jiný cestující mezitím přežil infarkt, dvanácti dalším se podařilo přetrpět vážné omrzliny.

Oficiální ruské úřady ovšem pochybení odmítly. Podle jejich vyjádření bylo na místo vysláno přes sto padesát záchranářů. Okamžitě po příjezdu byly na místě údajně zřízeny i mobilní centra pro zahřátí postižených. Gusev ovšem všechny tyto skutečnosti označil za smyšlené.

„Přijel pouze starý traktor a malý kamion. Vyskákalo z něj několik strážníků a pouze jeden zdravotník. Jak je možné, že v Rusku nemáme více vozidel schopných prorazit sněhovou vánici? Kde je všechno naše vybavení pro tyto případy,“ divil se Gusev. Po nepříjemné zkušenosti se navíc rozhodl natočit vzkaz pro ruského prezidenta. Video, ve kterém Putina obviňuje z nedostatku péče o svůj lid už vidělo 425 tisíc lidí.

Čtěte také: Istanbul zaskočil sníh. Ruší se stovky leteckých spojů, i s Prahou

Vánoční bouře a tornáda zabily v USA nejméně 43 lidí

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.