Policie obvinila rovnou 40 bývalých zastupitelů Prahy 11

Policie obvinila rovnou 40 bývalých zastupitelů Prahy 11AKTUALIZOVÁNO
Domov

Prodej obecního majteku

Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu obvinili 40 bývalých zastupitelů Prahy 11 a jednoho zaměstnance tamní radnice kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecního majetku v letech 2010 a 2011. Škoda činí téměř 20 milionů korun. Informoval o tom Český rozhlas.

Mluvčí pražského městského zastupitelství Štěpánka Zenklová uvedla, že podezřelí schválili prodej obecního majetku v rozporu se zákonem o hlavním městě Praze. Nyní čelí obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby a z porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Policisté z Útvaru odhalování organizovaného zločinu zasahovali na radnici Prahy 11 loni na podzim, kdy si odnesli údajně dokumenty a počítače z majetkoprávního odboru.

Starosta Dalibor Mlejnský tehdy uvedl, že si policisté vzali dokumenty týkající se úplatného převodu majetku za posledních šest let a privatizace bytů. Opoziční zastupitelé Mlejnského a vedení Prahy 11 dlouhodobě kritizovali za některé zakázky nebo prodeje pozemků. Mlejnský vždy kritiku odmítal.

Mlejnský odešel letos z ODS dva týdny poté, co si část zastupitelů za ČSSD založila „Klub pro Jižní Město“. V černu pak oznámil svůj vstup do nového uskupení „Jižní Město – náš domov“. Zvolen zastupitelem byl i letos.

Mlejnský coby starosta čelil v roce 2011 obvinění z plagiátorství své diplomové práci. Nařknutí z opsání pasáží z knih historika Michala Svatoše se ale bránil a celá věc byla promlčena. V témže roce vyšlo najevo, že Mlejnský za radniční peníze zadával bezpečnostní firmě ABL zakázky na sledování jeho politických soků.

Čtěte také: Stíhání radních a zastupitelů. Mnozí mají strach znovu kandidovat

Policie bleskově stáhla obvinění proti pěti radním z Prahy 2