1 Prodej obecního majteku

Policie obvinila rovnou 40 bývalých zastupitelů Prahy 11

, AKTUALIZOVÁNO

Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu obvinili 40 bývalých zastupitelů Prahy 11 a jednoho zaměstnance tamní radnice kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecního majetku v letech 2010 a 2011. Škoda činí téměř 20 milionů korun. Informoval o tom Český rozhlas.

Mluvčí pražského městského zastupitelství Štěpánka Zenklová uvedla, že podezřelí schválili prodej obecního majetku v rozporu se zákonem o hlavním městě Praze. Nyní čelí obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby a z porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Policisté z Útvaru odhalování organizovaného zločinu zasahovali na radnici Prahy 11 loni na podzim, kdy si odnesli údajně dokumenty a počítače z majetkoprávního odboru.

Starosta Dalibor Mlejnský tehdy uvedl, že si policisté vzali dokumenty týkající se úplatného převodu majetku za posledních šest let a privatizace bytů. Opoziční zastupitelé Mlejnského a vedení Prahy 11 dlouhodobě kritizovali za některé zakázky nebo prodeje pozemků. Mlejnský vždy kritiku odmítal.

Mlejnský odešel letos z ODS dva týdny poté, co si část zastupitelů za ČSSD založila „Klub pro Jižní Město“. V černu pak oznámil svůj vstup do nového uskupení „Jižní Město – náš domov“. Zvolen zastupitelem byl i letos.

Mlejnský coby starosta čelil v roce 2011 obvinění z plagiátorství své diplomové práci. Nařknutí z opsání pasáží z knih historika Michala Svatoše se ale bránil a celá věc byla promlčena. V témže roce vyšlo najevo, že Mlejnský za radniční peníze zadával bezpečnostní firmě ABL zakázky na sledování jeho politických soků.

Čtěte také: Stíhání radních a zastupitelů. Mnozí mají strach znovu kandidovat

Policie bleskově stáhla obvinění proti pěti radním z Prahy 2

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.