1

Dvě rizika restartu ODS

Témata: ,

O kongresu ODS se referovalo jako o zásadní události. Andrejovi Babišovi stála za osobní útok, s nimiž se obtěžuje jen vůči těm, koho považuje za skutečné soupeře. Pak jsou tady dvě rizika, kde ODS míří instinktivně mimo.

Za prvé se příliš profiluje na ekonomice a přerozdělování, které zrovna teď společnost netrápí. Lidi trápí migrace, bezpečnost a rozklad Evropy. Věci, v nichž měl být Petr Fiala nejsilnější a nechal tu roli Babišovi. Druhým rizikem je Alexandra Udženija. Kvůli vazbám na někdejší pražské vládnoucí kruhy se znovu na scéně můžou objevit útoky na kmotry. I ve straně má pověst ženy, pro niž jsou posty víc než hodnoty. V kuloárech se spekuluje, že by ODS pod její taktovkou mohla podpořit mocenský pakt ANO-ČSSD v Praze.

KOMENTÁŘ Martina Weisse o kongresu ODS čtěte zde: Ještě přijde hlad po politicích

Echo Media připravuje službu zaměřenou na mediální monitoring. Projekt, jehož spuštění se plánuje během ledna, zahrnuje i krátké autorské glosy na aktuální témata. 
/
analytička

Zabývá se politikou a ekonomikou. Těmto tématům se věnovala ve všech hlavních denících. Pracovala jako redaktorka a vedoucí ekonomické rubriky MF Dnes. Poté vedla ekonomickou rubriku týdeníku Respekt. Od roku 2003 do roku 2009 byla hlavní analytičkou Hospodářských novin. Stejnou pozici zastávala od roku 2009 do října 2013 v Lidových novinách. Pravidelně komentuje ekonomiku pro Český rozhlas a Českou televizi.

Názory Více

Online zprávy Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.