1 Konflikt v Sýrii

Světová média spekulují: Sestřelili Turci ruskou stíhačku?

NOVÉ

Ruská stíhačka byla údajně sestřelena Turky poté, co vletěla do jejich vzdušného prostoru, tvrdí zprávy ze sociálních sítí, které se zatím nepodařilo ověřit. Se spekulacemi o ozbrojené srážce mezi členskou zemí Severoatlantické aliance a Ruskem, přišly britské deníky.

Údajní svědci prohlašují, že byl vidět velký výbuch za tureckou hranicí u syrského města Hrajtánu, když před tím na obloze přeletěly tři turecké stíhačky, které se hnaly za „tajemným“ letounem.

Britský deník Express uvádí, že žádné vyjádření jak turecké, tak ruské strany se nepodařilo získat.

Tato spekulace přichází jen krátce poté, co tento týden ruské vojenské letectvo už nejméně jednou narušilo turecký vzdušný prostor. Moskva se za akci omluvila s tím, že se nebude opakovat.

V sobotu také proběhla videokonference mezi americkým a ruským ministerstvem obrany, na které se měly dohodnout postupy, aby nedošlo k vojenskému střetu při leteckých zásazích, které provádí jak Rusko, tak USA v Sýrii.

 

 

 

Hesla: , ,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.