,
FOTOGALERIE UVNITŘ

Škoda Auto na ženevský autosalon přiveze modernizovaný model Rapid a Rapid Spaceback. Dostane nová světla, benzinový tříválec a připojení k internetu. Automobilka to uvedla v tiskové zprávě. Autosalon v Ženevě začíná v úterý 7. března.

Nejmenší SUV od BMW se nedávno dočkalo druhé generace. Model se výrazně proměnil zejména díky použití nové platformy, má tak zcela odlišný charakter. Vyzkoušel jsem silnou benzinovou verzi 25i.


AUTOTEST

BMW X1 25i xDrive

Automobilka Mini dnes už neprodává pouze malé, stylové hatchbacky. Právě naopak, její nabídka je čím dál širší. Můžete mít tří nebo pětidveřovou verzi, kupé, mini bez střechy či model zapadající až někam mezi SUV. A pak také pětidveřové kombi, tradičně zvané Clubman.


AUTOTEST

Mini Cooper Clubman S

Automobilka Škoda představila tento týden novou verzi svého modelu Octavia. Bestseller české automobilky získal díky výraznému přepracování mimořádně osobitý design, luxusnější pojetí velkorysého interiéru a optimální jízdní vlastnosti. Příď se čtyřmi světlomety, kterou vyfasovala modernizovaná Škoda Octavia, sice nevzbudila vlnu nadšení, ale i tak je z nejprodávanější Škodovky po faceliftu lepší auto. V čem?


FOTOGALERIE UVNITŘ

Recenze

Někdejší dlouholetý šéfdesignér automobilky Škoda Jozef Kabaň přechází k německému výrobci automobilů, motocyklů a motorů BMW, kde rovněž povede designové oddělení. Dnes o tom informoval portál Automobilwoche, Škoda Auto následně odchod Kabaně potvrdila. Dosavadní šéfdesignér BMW Karim Habib post opustil na vlastní žádost.

,
NOVÉ

PŘECHOD ŠÉFDESIGNÉRA

Citroën již několik let vyrábí automobily pod svou značkou DS, která sdružuje modely se specifickým designem a výbavou. Už v roce 2010 se představil první zástupce nového směru – model DS3, který nyní po šesti letech prošel omlazovací kúrou.


AUTOTEST

Citroën – DS3

S důkladným otestováním Jaguaru F-Pace s naftovým čtyřválcem jsem konečně vyzkoušel všechny verze nového SUV značky Jaguar a díky tomu vím, která je pro vás ta pravá.


AUTOTEST

Jaguar F-Pace 2.0 diesel

VW Tiguan byl prvním zástupcem koncernu Volkswagen v segmentu malých SUV. Vznikal od roku 2007 a letos ho nahradila druhá generace, která ukazuje, jak intenzivním vývojem prošel.


AUTOTEST

Volkswagen Tiguan

Peugeot 308 je oblíbené a decentně stylové auto, které nabízí v nižší střední třídě alternativu hlavně k německým modelům. Co by to ale bylo za masový model, kdyby nevznikla pořádná, ostrá verze, která demonstruje možnosti auta? Proto byl vyvinut model 308 GTi, pokračovatel slavného rodu.


AUTOTEST

Peugeot 308 GTi

V trestním vyšetřování emisního skandálu německé automobilky Volkswagen ve Spojených státech byl zatčen první firemní manažer, bývalý šéf amerického oddělení firmy pro dodržování regulačních předpisů Oliver Schmidt. Napsal to dnes list The New York Times s odvoláním na dva informované zdroje. Schmidta vyšetřovatelé obvinili ze spiknutí s cílem podvodu na USA.

,
NOVÉ

Skandál VW

Volkswagen zrovna modernizuje svůj úspěšný novodobý „Brouk“. A jelikož je léto, vyzkoušeli jsme rovnou verzi Cabriolet, která nabízí nejen stylovou jízdu s nebem nad hlavou, ale i čtyři místa pro cestující.


AUTOTEST

Volkswagen Beetle Cabriolet