,
NOVÉ

Nejvíce nominací na americké filmové ceny Oscar za rok 2016 získal romantický muzikál La La Land, který před dvěma týdny ovládl i letošní ceny Zlatý glóbus. Snímek mladého režiséra Damiena Chazela se o Oscary utká ve 14 kategoriích, nominace byly v úterý oznámeny v Los Angeles. Počtem nominací La La Land dotáhl historický rekord velkofilmu Titanic z roku 1997 a snímku Vše o Evě z roku 1950.

Elitní univerzity Cambridge a Oxford v Británii zveřejnily několik svých otázek, na kterých jejich kandidáti většinou pohořeli. Několik desítek tisíc uchazečů muselo při cestě za vysněným studiem absolvovat i náročný pohovor, kde mimo jiné zazněly tyto otázky.

,
NOVÉ

UKÁZKY OTÁZEK

Vypadá to, jako by ryby zamrzly ve skoku. Je to fotografie, která fascinuje. Co se opravdu stalo, je ale složitější. Kvůli nedostatku kyslíku zemřelo pod povrchem ledu jezera v chráněném území v Jižní Dakotě mnoho ryb. Na to, jak se poté vytvořila ledová „zeď“, je více teorií, píše The New York Times.

,
NOVÉ

Ledová stěna s mrtvými rybami

Nový film Lasse Hallströma Psí poslání dostal krátce před světovou premiérou citelnou ránu. Na internetu se objevilo video, které ukazuje vystrašeného německého ovčáka, kterého filmaři nutí do rozvířené vody, v jednu chvíli se pes dokonce začne topit. Ochránci zvířat již vyzvali k bojkotu filmu.

,
UVNITŘ VIDEO

Film světoznámého režiséra

Od září do prosince 2011 strávila po boku Václava Havla 43 dní a nocí. Poslední měsíce prezidentova života. Boromejka sestra Angelika. Týdeník Echo přináší ukázku rozhovoru z knihy Náš Václav Havel. Na tři desítky osobností v ní vzpomínají na disidenta a prezidenta z pozice kamarádů, spolupracovníků či podřízených.

,
ROZHOVOR

Poslední chvíle prezidenta

Jak žijí obyčejní lidé v Česku a jak v Číně? Jsou to příběhy plné tragických událostí, stejně jako velkých nadějí a falešných očekávání. Divadlo Archa uvádí ve spolupráci s nezávislým pekingským Living Dance Studio inscenaci Obyčejní lidé, která tyto vzdálené životy porovnává. Představení v režii Jany Svobodové a čínské tanečnice a choreografky Wen Hui kombinuje principy dokumentárního divadla a tance. Na pozadí událostí moderních dějin obou zemí přináší autentické životními příběhy jejich…


NOVÉ

Divadlo

Proti návštěvníkům památníků, kteří se na pietních místech neumí patřičně chovat se rozhodl bojovat izraelský spisovatel a satirik Shahak Shapira. Ten na své facebookové stránce uveřejnil online projekt, na kterém se zaměřil na nepatřičné fotky od různých uživatelů sociálních sítí. Projekt Yolocaust se tak hned stal virálním a má již tisíce sdílení.

,
FOTOGALERIE

Památník v Berlíně

Velmi rozporuplné reakce vzbudila v Česku reklama na čínskou společnost OPPO. Reklama se totiž natáčela v Praze a v Kolíně a vystupuje v ní obří Číňan, který značně převyšuje jak pražské a kolínské památky, tak obyčejné Čechy. Podle některých se jedná o zbytečné krčení před Čínou.

,
NOVÉ

REKLAMA NA ČÍNSKÉ TELEFONY