Londýnský teror

Terorista, který ve středu v Londýně zabil 4 lidi a desítky jich zranil, byl občanem Velké Británie a byl již dříve vyšetřován kvůli radikalismu. Řekla to ministerská předsedkyně Theresa Mayová při projevu dolní sněmovně britského parlamentu. Britská policie dále ve čtvrtek provedla razie v Birminghamu a Londýně, při kterých zatkla 8 lidí.

Teroristický útok v Londýně

Britská BBC zveřejnila první záběry středečního londýnského teroristického útoku. Na videu je také vidět pád ženy z mostu do řeky. Žena spadla do Temže bezprostředně poté, co londýnský útočník najížděl na Westminsterském mostě do chodců.

Online zprávy
Zprávy Dne

jádra jsou v mezimozku

Německé dráhy spustily novou kampaň, ve které se chtějí zaměřit na soužití Němců s muslimy. Ve videu zveřejněném na facebookových stránkách, se tak objevuje německý student se zahalenou muslimkou. Mladík nejdřív na studentku podezíravě kouká, později ale veškeré předsudky ztratí, když dívka předvede znalosti z anatomie.

Mýty a realita života Jana Masaryka, „našeho Jendy“

Jméno Jana Masaryka jsem poprvé slyšel koncem roku 1989. Pád komunistického režimu přinesl i záplavu informací, které by jinak jedenáctiletého školáka sotva zajímaly. Poté, co se na televizní obrazovce objevila tvář někdejšího ministra zahraničí, se mí vesničtí prarodiče rozzářili: „No jo, náš Jenda.“ Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, koho mají na mysli, protože mě nejprve napadlo, že snad mluví o mém mladším bratrovi Honzovi. Poučený starší bratranec Karel mi pak „spiklenecky“ vysvětloval…

Budou se mít dva naši klíčoví partneři rádi, nebo se naopak budou čím dál víc od sebe vzdalovat?

Česká zahraniční politika stojí posledních 20 let na třech pilířích (EU, NATO, sousedé) a dva z nich se v pátek sešly ve Washingtonu. Budou se mít dva naši klíčoví partneři rádi, nebo se naopak budou čím dál víc od sebe vzdalovat, a tím bude čím dál těžší udržet i balanc v české zahraniční politice?

Reakce na útok v Londýně

Středeční teroristický útok, při němž v Londýně zemřeli čtyři lidé včetně útočníka, dokazuje nutnost chránit hranice jednotlivých evropských států. V reakci na atentát to dnes televizní stanici BFM TV řekla krajně pravicová kandidátka blížících se prezidentských voleb ve Francii Marine Le Penová.

RUSKÁ PROPAGANDA

Ruské tajné služby využívají k útokům na Evropu i příval migrantů, kteří se po tisícovkách dostávají na „starý kontinent“. Řekl to bývalý maďarský agent Ferenc Katrein, který jako jednoznačný příklad uvedl silvestrovské sexuální útoky v Kolíně nad Rýnem. Podle Katreina jen posilují šíření fake news a jsou tím pro Evropu extrémně nebezpečné. Bývalý špion o ruských technikách promluvil v rozhovoru pro maďarský web index.hu. 

Olympijské hry

Okolí zničené jaderné elektrárny ve Fukušimě je v pořádku a nebezpečí prý nehrozí. Snaží se o tom přesvědčit pořadatelé olympijských her v Tokiu, kteří přesunuli utkání baseballu a softballu pouhých 70 kilometrů od zničené elektrárny. Organizátoři chtějí akcí dokázat, že se celý region od havárie zotavil, píše server The Guardian.

Úspěch Škody auto

Zaměstnanci Škody Auto dostanou poprvé v historii v čistém na své účty na jednorázových odměnách víc peněz než jejich němečtí kolegové z koncernu Volkswagen. Je to díky rekordnímu bonusu v průměrné výši 45.000 korun, který letos zaměstnanci dostanou dvakrát. Letošní celkové bonusy tak činí průměrně 90.000 korun. Píše to dnešní vydání týdeníku Škodovácký odborář. Firmu bude vyplacení bonusů stát zhruba 1,5 miliardy korun, a to včetně odvodů státu a pojišťovně.

Rozloučení s kardinálem Vlkem

V příštích dnech se lidé budou moci přijít na Hradčany naposledy rozloučit se zesnulým kardinálem, bývalým pražským arcibiskupem a českým primasem Miloslavem Vlkem. Po dva dny se mohou přijít poklonit do dvou kostelů k jeho rakvi, ve čtvrtek v ní ještě budou moci pohlédnout do jeho tváře.

TVRDĚ PROTI PLÁTCŮM DANÍ

Finanční správa v posledních měsících přitvrzuje. Tentokrát začala uplatňovat nový postup u úhrad zaměstnaneckých daňových bonusů. Přibližně od poloviny loňského roku musí nově zaměstnavatel vedle žádosti o výplatu daňového bonusu ještě dokazovat, že na něj má jeho zaměstnanec skutečně nárok. Taková praxe navíc znamená ovšem výrazný nárůst administrativy.

Útok na symbol britské demokracie

Útočník ve středu odpoledne najížděl autem v Londýně na Westminsterském mostě do lidí a poté se pokusil s nožem v ruce vniknout do nedalekého parlamentu. Stráž u britského parlamentu útočníka střelbou zlikvidovala. Bylo zraněno na 30 lidí a čtyři lidé zemřeli, včetně pobodaného policisty a útočníka. Policie oznámila, že událost vyšetřuje jako teroristický útok a to do doby, než bude případně znám jiný důvod činu.

  • SLEDUJEME ON-LINE
  • ,

Útok v Londýně

Teroristický útok v Londýně ve středu obletěl svět a s ním i příběh britského poslance Tobiase Ellwooda. Ten neztratil duchapřítomnost, když byl svědkem okamžiku, kdy útočník pobodal policistu. U vážně zraněného policisty okamžitě zahájil první pomoc, dokud nepřijeli profesionální záchranáři. Fotografie Ellwoodova zakrváceného obličeje šíří lidé na sociálních sítích a nazývají ho hrdinou. Navzdory snaze poslance i záchranářů, policista svým zraněním bohužel později podlehl.

Business Monitor24
Česky
English

O nás Vyzkoušet

Přihlašte se k odběru denního přehledu BM24

Subscribe to the daily review of BM24

O Business Monitor24

Business Monitor24 vznikl z potřeby poskytnou jasný a stručný výběr nejdůležitějších denních zpráv v českých mediích. Hlavní výstup je ranní bulletin s rozsahem jedné strany, který poskytuje vše, co potřebujete, abyste byli v obraze. Bulletin zasíláme každý pracovní den do 9 hodin ráno v angličtině i češtině ve formátu PDF. Zkušení novináři a tedy nikoli automatické vyhledávače vybírají relevantní zprávy, abyste nemuseli ztrácet čas.


Busines Monitor24

About Business Monitor24

Business Monitor24 feeds the need for a clear, concise summary of the day's most important Czech news. Find everything you need to know to stay ahead on one printable PDF page, in Czech and English. Experienced journalists, not search engines, select relevant items so BM24 wastes none of your time.


Busines Monitor24

Úleva pro podnikatele

Společnosti v maloobchodu by se mohly dočkat úhrady nákladů za zavedení elektronické evidence tržeb (EET). Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) začne o náhradě jednat s ministerstvem financí, náhrady by mohly mít formu slevy na dani či daňového bonusu. Náklady na zavedení EET na jedno pokladní místo dosahují minimálně 20 000 korun, uvedla ve středu AČTO v tiskové zprávě. Jednání s MF má začít v blízké době, dodala asociace.

Zemědělské dotace pro Agrofert

Proti pokutě 22 milionů korun, kterou Evropská komise uložila Česku kvůli střetu zájmů Babišova muže číslo jedna, by měl protestovat ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). S touto tezí přišel před dnešním jednání vlády ministr financí Andrej Babiš (ANO). Jde přitom o střet zájmů prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, který za stát rozhodoval o zemědělských dotacích a současně jako člen představenstva Agrofertu dotace přijímal. Podle Babiše však o žádný střet nešlo. Na pokutu…

PŘEHLED MINISTRŮ, KTEŘÍ REZIGNOVALI

Zatímco ještě nedávno se musel ministr z vlády poroučet kvůli tomu, že ani po několika týdnech nedokázal věrohodně objasnit své příjmy, dnes nestačí ani dlouhodobé podezření ze zneužití dotací, daňových machinací v řádu desítek milionů a další nejasnosti v příjmech. Kvůli finančním skandálům a podezřením rezignovalo za poslední dobu šest ministrů a jeden premiér. Vicepremiér Andrej Babiš zatím odolává.

Podivná nabídka

Ministr financí Andrej Babiš se mě pokusil získat pro spolupráci, tvrdí předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. V rozhovoru pro Aktuálně.cz prohlásil, že kromě něj v roce 2004 nabídku dostali i někdejší ministři vnitra Stanislav Gross a Ivan Langer. Kalousek návrh podle svých slov odmítl, což předznamenalo současné napjaté vztahy se šéfem státní kasy.