1 Vandalismus v Praze

V Praze v noci hořela dvě auta, která zřejmě někdo zapálil

, NOVÉ

V pražských Vršovicích a na Opatově v noci na dnešek hořela dvě osobní auta, která s největší pravděpodobností někdo zapálil. Požáry vyšetřuje policie. Uvedl to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Podobný případ se stal také počátkem dubna na Smíchově.

Zhruba hodinu po půlnoci hasiči likvidovali požár osobního vozu v ulici Nad Opatovem. „Plamenným hořením a sálavým teplem byla poškozena další čtyři vedle zaparkovaná vozidla. Požárem vznikla škoda 300 000 korun,“ uvedl mluvčí. Kolem 02:30 hasiči zasahovali u požáru Škody Favorit v Petrohradské ulici. Oheň zcela zničil interiér vozu, hasiči před plameny ochránili vedle stojící automobil.

Podle Kavky je jasné, že oba požáry způsobil člověk. Další vyšetřování má vyloučit, že nevznikly nedbalostí, ale úmyslně.

U záměrně zapáleného osobního auta pražští hasiči zasahovali také ve čtvrtek 6. dubna pozdě večer. Požár ve Vrchlického ulici tehdy zasáhl motor, interiér vozu a zadní pneumatiky.

Čtěte také:

Požár lakovny ve Zvoli je uhašený, ale těžce zraněný hasič zemřel

46 hasičských aut bojovalo s požárem v Kopřivnici

,

Hesla: , ,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.