AKTUALIZOVÁNO

Na justiční palác v Damašku zaútočili atentátníci. Obětí jsou desítky

,

ÚTOK NA JUSTIČNÍ PALÁC

Témata: , ,

Dva atentáty v syrské metropoli Damašku si ve středu vyžádaly nejméně 31 obětí. Desítky dalších osob byly při nich zraněny. Ani k jednomu z útoku se zatím nikdo nepřihlásil. První útočník se odpálil v justičním paláci, kde zahynulo nejméně 31 lidí, většinou civilistů. Druhý sebevražedný atentátník zabil poté v restauraci zatím neupřesněný počet osob. Oznámila to syrská agentura SANA s odvoláním na místní policii.

První nálož odpálil útočník v justičním paláci, který se nachází v centru syrské metropole v blízkosti rušného tržiště Hamídíja. Druhý útok se odehrál v restauraci na západním předměstí Damašku. Podle syrské televize útočníka pronásledovala policie, když vběhl do restaurace a tam se odpálil. Zabil několik lidí, jejichž počet zatím agentury neuvádějí.

Podle místní policie, kterou citovala agentura SANA, bylo v justičním paláci zraněno 102 lidí a v restauraci 28. Podle syrské televize bomba vybuchla v paláci, kde se řeší případy rodinného a trestního práva.

„Zavládla panika, protože výbuch byl velmi silný. Utekli jsme do knihovny v nejvyšším patře, všude bylo mnoho krve,“ sdělila agentuře AFP jedna advokátka, která byla v soudní budově.

Prokurátor řekl, že útočník si vybral velmi rušnou chvíli. „Snažil se dostat dovnitř, a když se mu v tom policisté snažili zabránit, vrhnul se do budovy a odpálil nálože,“ řekl prokurátor.

Středeční atentáty se staly v den šestého výročí zahájení syrského konfliktu a jen několik dní po jiném útoku. Minulý týden při atentátu na šíity v damašské čtvrti Báb Musála zahynulo podle SOHR přes 70 lidí, většinou iráckých poutníků. K akci se přihlásila koalice Tahrír aš-Šám, která sdružuje skupiny s vazbami na teroristickou organizaci Al-Káida. Atentát spáchali dva útočníci, kteří mířili na provládní a íránské milice.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: V Damašku vybuchly dvě bomby. Na místě jsou desítky mrtvých

Přejít na diskusi