NOVÉ

Pokus o smír v Teplicích: Arabové si vzali vesty a uklidili park

,

Témata: , ,

Šíření xenofobních nálad v Česku se alespoň částečně pokusili mírnit muslimové v Teplicích. Místní občan arabského původu zorganizoval v Šanovském parku happening, na kterém zájemcům z řad muslimských lázeňských hostů rozdal reflexní vesty a společnými silami park poklidili. Rozdávaly se i letáky, na kterých v arabštině i v češtině stojí několik výzev a doporučení směrem k Arabům a jejich chování ve městě.

Po nesčetných akcích odpůrců islámu a muslimských přistěhovalců obecně v teplickém Šanovském parku přichází akce tentokrát právě ze strany Arabů. Jeden z Tepličanů původem z Jemenu uspořádal pro arabské hosty lázeňského města happening, na kterém nechybělo šíření osvěty nebo uklízení odpadků.

 

Dobrý večer přeji󾬖Dávám sem program včerejší akce v Šanovském parku, pro ty, co mi psali a měli zájem se dozvědět, jak...

Posted by Eman Ghaleb on Tuesday, August 4, 2015

 

„Cílená soutěž pro děti, JUDr. Abdullaha Al-amri (host a dobrovolník ze Saudské Arábie), který měl na starost poučit děti. Poté se vydali na úklid parku,“ napsal organizátor Eman Ghaleb k průběhu akce na Facebook.

Čtěte také: Hordy afrických znásilňovačů? Unavené Maďarsko je rozpolcené

Kromě úklidu parku a místního dětského hřiště se mohli zájemci z řad muslimů účastnit také posezení na piknicích.

„Někdo se situaci snaží řešit venčením, někdo zase diskusí. Z toho druhého ale média senzaci neudělaj,“ glosoval na svém Facebooku teplický radní Dominik Feri. „Z týhle aktivity mám fakt radost. Je mi nicméně líto Tomia a Hampla, že z kauzy Teplice už víc šťávy nevylisujou.“

Dobrovolníci z řad Arabů dostali reflexní vesty a duhové tašky s nápisem „I <3 Teplice“ a „S láskou a tolerancí Teplice jsou hezčí“. Zároveň se rozdávaly letáky, na kterých organizátor ve 13 bodech vyzývá arabské hosty lázní k respektování místních občanů. Zejména je muslimům připomínán fakt, že lidé v Česku nejsou zvyklí na vysedávání venku do noci. V materiálu jsou vyzýváni k větší ukázněnosti a je jim připomínáno, že jsou v této zemi hosty.

Čtěte také: Arabský obchod v Teplicích někdo pocákal krví

Čím škodí Arabové v Teplicích? Vysedávají v parku do noci

Přejít na diskusi