1 Islamisté by už zase ničili

‚Je třeba zničit pyramidy a sfingu,‘ hlásá šéf IS. A další souhlasí

NOVÉ,

Vůdce Islámského státu, samozvaný chalífa Abú Bakr al-Bagdadi řekl svým následovníkům, že je „náboženskou povinností“ zničit egyptské národní monumenty jako pyramidy a sfinga, protože islám striktně zakazuje uctívání model. Informuje o tom server Breitbart.

Jeho slova podpořil britský radikální islamista Anjem Choudary, který řekl deníku The Telegraph: „Až Egypt připadne pod záštitu chalífátu, nebudou žádné pyramidy, žádná sfinga, žádné uctívání model.“ A zničení starobylých památníků bude podle něj spraveldností.

Další islamistický kazatel Ibrahim Al Kandari se přidává a souhlasí, že tyto kulturní památky by měly být zničeny v souladu s šáríou. „To, že raní muslimové, kteří byli mezi následovníky Proroka Mohammeda, faraonské monumenty nezničili, když vešli do Egypta, neznamená, že bychom to neměli udělat teď,“ svěřil se deníku Al-Watan.

Hesla: ,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.