1 Indonésie posiluje letectvo

Indonésie získá ruské stíhačky Su-35. Vymění je za kávu a olej

, NOVÉ

Potravinářské výrobky za stíhačky. Tak se dá popsat dohoda mezi Indonésií a Ruskem, která byla podepsána v Moskvě. Zprávu přinesl server Deutsche Welle.

Cena celého kontraktu je neznámá. Indonésie však v barterovém obchodě vidí příležitost pro podpoření svého exportu do Ruska, který se od roku 2012 propadal, ale díky sankcím, který byly na Rusko uvaleny v důsledku války na Ukrajině, a údajnému vměšování se do amerických prezidentských voleb, má tato dohoda představovat pro Indonésii příležitost, jak svůj export opět podpořit.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Rusko dodá indonéským vzdušným silám 11 letounů Su-35, které tak výrazně posílí letectvo Indonésie. Indonéské letectvo v současnosti provozuje 16 letounů Su-27/30 a 24 amerických stíhaček F-16, které tvoří jeho hlavní bojovou sílu.

Su-35 je výrazně modernizovanou verzí, která vychází ze stíhacích letounů pro vybojování vzdušné nadvlády Su-27, který byl do sovětských ozbrojených sil zaveden v 80. letech jako odpověď na americké stíhačky F-15.

Čtěte také: Rusko se vrhá na hypersonické útočné zbraně

Jaké protiraketové systémy chystá Moskva a proč?

,

Hesla: , ,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.