1 ANTIPROPAGANDA

V Praze vzniká televize, která má čelit Putinově masáži

NOVÉ

Přesně před týdnem byl spuštěn televizní projekt s názvem „Nastajaščeje vremja“, který má nabízet zpravodajství a komentáře divákům v zemích s významnou ruskou menšinou a také v samotném Rusku. Zatím půlhodinový pořad, který vzniká zároveň v Praze a ve Washingtonu, se má postupně rozšiřovat.

„Po pravdivém a objektivním informování postaveném na faktech je v postsovětských zemích velká poptávka, protože lidé jsou tam vystaveni masivní ruské propagandě,“ prohlašuje Kenan Aliyev, hlavní editor pořadu, jehož název by se dal přeložit jako „Aktuální čas“ a který vzniká ve spolupráci pražských redakcí Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda a washingtonského Hlasu Ameriky.

Pořad získal prostor zatím na čtyřech národních kanálech – na Ukrajině, v Litvě, v Gruzii a v Moldavsku. Ještě tento měsíc by mělo začít satelitní vysílání pro Rusko. „Nastajaščeje vremja“ je dostupné také na internetu na adrese currenttime.tv.

Autoři projektu odmítají, že by mělo jít  o propagandu z opačné strany. Vysílání je totiž – stejně jako provoz zmíněných rádií - placeno americkou vládou. „Chceme přinášet nejdůležitější události dne doplněné o spektrum názorů. Budeme zvát i oficiální představitele obou stran současných konfliktů,“ ujišťuje Aliyev, který pochází z Ázerbájdžánu. Podle něj je nejlepší odpovědí na jakoukoliv propagandu „skutečný žurnalismus“.

Čtěte také: Západ prohrává. Do médií jde ruská a čínská propaganda

Půlhodinové vysílání má být pouze první krokem. Pokud bude mezi diváky v postsovětských zemích po něm poptávka a k dispozici budou finanční zdroje, lze podle Aliyeva v budoucnu uvažovat i o televizní stanici se 24hodinovým pokrytím.

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.