Nový start byznysu s Británií

,

Britská premiérka rozbourala nesmyslnou představu, že volný obchod a volné stěhování za prací jsou nedělitelné. Tuto vyděračskou strategii na Londýn chystala Evropská komise. Aktivně se k ní hlásil slovenský premiér Robert Fico a bohužel i odcházející státní tajemník pro EU Tomáš Prouza. Theresa Mayová oznámila, že Britové opustí s odchodem z Unie i společný trh a vyjednají úplně novou obchodní smlouvu s Unií. Je to rozumnější, než se pokoušet fixlovat pomocí výjimek pobyt na společném trhu Unie, jejíž už Británie nebude součástí. Tím argument o volném stěhování za prací padá a začíná se jednat od nuly. Náš zájem je jednoznačný: co nejvolnější obchod s Británií. Když necháme stranou ty, kdo se chtějí Londýnu mstít, je to klasický výsledek vítěz-vítěz. 

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.