1 KONTROVERZNÍ VÝSTAVA

Oslavujete teroristy, zlobí se Židé na Lékaře bez hranic

, NOVÉ

Francouzští Židé obvinili organizaci Lékaři bez hranic z oslavování palestinského teroru kvůli výstavě o okupaci palestinských území, kterou organizuje za podpory města Paříž.

„My pláčeme nad 130 mrtvými, ale pro Lékaře bez hranic jsou teroristi ‚mučedníky‘. Šokující.“ napsal prezident francouzských židovských obcí Roger Cukierman na svém Twitteru.

Výstava In Between Wars, která má zobrazovat okupaci palestinských území od 80. let, totiž zahrnuje podle serveru Time of Israel fotografii plakátu palestinského teroristy, který umřel během útoku na Izraelce s popiskem, že se jedná o mučedníka. Podle francouzského serveru Crif je na plakátu také logo Lidové fronty pro osvobození Paletiny (LFOP), která je na seznamu teroristických organizací.

Cukierman žádá město Paříž, aby odmítlo podporu výstavy, která je otevřená od 23. prosince v kulturním zařízení Maison des Métallos v Paříži. Prezident francouzských židovských obcí napsal také dopis prezidentu organizace Lékaři bez hranic Mego Terzianovi. Ten považuje Cukiermanovu reakci za přehnanou. Terzian rozumí, že výstava je kontroverzní povahy, ale Cukierman podle něho reagoval „nezodpovědně“ a jeho obvinění jsou „nepřijatelné“, uvedl pro zpravodajskou agenturu AFP.

Čtěte také: Islámskému státu pomáhal s útoky Izrael, zní z Palestiny

,

Hesla: , ,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.