NOVÉ

Na 200 homosexuálů protestovalo u viceprezidentova domu

Protesty homosexuálů

Témata:

Lesby a gayové nepřestávají provokovat budoucího amerického viceprezidenta Mikea Pence. Republikánský politik se o homosexuálech v minulosti dost nevybíravě vyjadřoval a příznivci gay komunity mu to nepřestávají připomínat. Naposledy se dvě stovky lidí sešlo v blízkosti Penceova domu a uspořádali tam taneční party přímo na ulici, informuje server televizní stanice CNN.

Mike Pence si na adresu homosexuálů v minulosti nebral servítky. Podle něj homosexuálové nepatří do armády, protože oslabují bojeschopnost jednotky, nemají mít mezi sebou sňatky nebo také chtěl homosexualitu léčit. Právě kvůli takovým výrokům se v homosexuální komunitě netěší velkým sympatiím.

Zhruba dvě stě lidí se sešlo v blízkosti jeho domu a oslavovali svou pohlavní orientaci. „Sešli jsme se tady abychom poslali vzkaz taťkovi Penceovi, že nebudeme tolerovat jakýkoliv náznak fanatismu a nenávisti v naší zemi,“ řekl pro CNN organizátor protestu Firas Nasr. Demonstranti také předělali heslo jeho volební kampaně a na transparentech měli napsáno „Make America Gay Again“.

Podle svědků se na demonstraci sešli různí lidé, kteří ani nejsou homosexuálně orientováni. Na místě prý byly spousty duhových vlajek, třpytek a lidí v pestrobarevných oblecích. Pence ale neměl možnost z blízkosti svého domu demonstraci sledovat. V tu dobu večeřel v Národní galerii.

Tisíce lidí se chystá protestovat proti inauguraci Donalda Trumpa do úřadu. O první viditelnější protest se postaral už ve čtvrtek muž, který se podle policie pokusil upálit před Trumpovým hotelem nedaleko Bílého domu a s popáleninami byl převezen do nemocnice.

Čtěte také: Republikána Pence přivítali sousedé duhovými vlajkami

Čtěte také: Trump představil svého kandidáta na viceprezidenta USA Pence

Přejít na diskusi