1

Djokovič popáté vyhrál Australian Open

Světová jednička Novak Djokovič už po páté vyhrál (7-6 6-7 6-3 6-0) finále Australian Open v Melbourne. Jedná se o jeho osmý grandslamový titul. Po čtyřech setech se mu povedlo porazit britského tenistu Andyho Murrayho. 

Murraymu se tak už potřetí nepovedlo Djokoviče ve finále v Melbourne porazit. „V první řadě bych chtěl pogratulovat Novakovi k jeho pátému vítězství v Australian Open – zasloužený a fantastický výkon,“ řekl britský tenista pro BBC. „Měl jsem tady skvělou podporu. Myslím, že se jednalo o jeden z mých nejvyváženějších výkonů na Grand Slamech za celou mou kariéru, jen se mi prostě nepovedlo vyhrát,“ dodal.

Djokovič ve své děkovné řeči nejprve pogratuloval Murryamu k jeho nedávnému zasnoubení a popřál hodně štěstí. Poté poděkoval svému týmu za výborný výkon a přiznal, že spolupráce s ním někdy nemusí být jednoduchá. Svůj vděk vyjádřil i fanouškům, kterých na Australian Open podle jeho slov přišlo letos rekordní počet, celých 733 tisíc. 

Čtěte více: Let's do this! vzkázal tenista Murray hlasujícím Skotům

                   Martina Navrátilová se provdala za bývalou sovětskou miss

                   Vtip šéfa ruského tenisu. Za 'bratry Williamsovy' dostal pokutu

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.