NOVÉ

Zeman přes tři patra. Kontroverzní podnikatel podporuje prezidenta

,

Podpora prezidenta

Kontroverzní podnikatel Radim Masný nechal na svém domě v centru Opavy vyvěsit obří portrét Miloše Zemana. Chce tím prezidenta podpořit, řekl Masný. Snímek, který byl použit i na známkách České pošty, visí od čtvrtka přes tři patra bytového domu.

Plachta má kolem 70 metrů čtverečních. „Miloše Zemana osobně znám, volil jsem ho, vážím si jej a souhlasím s jeho názory,“ řekl Masný. Dodal, že tímto krokem chtěl vyjádřit prezidentovi podporu v době, kdy čelí kritice svých odpůrců.

Na pověšení obřího portrétu zatím větší ohlasy nezaznamenal. „Jsem mimo Opavu. Jediný ohlas mám od dcery. Ta mou náklonnost k prezidentovi nesdílí. její ohlas byl kritický,“ přiznal podnikatel. Plachtu chce na domě nechat viset tak dlouho, dokud budou útoky proti Zemanovi pokračovat.

Masný se před rokem 1989 živil jako námořník a hostinský. Po Sametové revoluci se stal společníkem nebo členem statutárních orgánů v řadě firem, mimo jiné v Chemapol Group, Bohemex Trade a novinách Naše Opavsko. Jeho působení v podniku Jednota skončilo trestním stíháním, soud mu ale spoluúčast na podivných machinacích s televizory neprokázal. Byl vyšetřován také v souvislosti s kauzou Chemapol. V 90. letech vlastnil extraligový HC Slezan Opava, v roce 1999 převedl klub do Havířova a o rok později prodal.

V roce 2006 Masný neúspěšně kandidoval do Senátu. Je jedním z lidí, kteří mohou mít vliv na to, zda hradní kancléř Vratislav Mynář získá prověrku na nejvyšší bezpečnostní stupeň. Podle médií mohou NBÚ vadit některé Mynářovy podnikatelské kontakty, mimo jiné z dob jeho působení ve firmě Petrcíle, v níž figuroval právě po boku podnikatele Masného. 

Přejít na diskusi