NOVÉ

Nesmrtelný Happy Meal. Jídlo vypadá po 6 letech stejně jako při nákupu

,

CO JEDÍ DĚTI U MCDONALD'S

Témata: , , ,

Na sociálních sítích se začala šířit fotografie Happy Mealu, který autorka fotky koupila v roce 2010. Od té doby má prý jídlo ve své kanceláři a jeho vzhled je děsivý. Po šesti letech vypadá totiž pořád stejně.

Jennifer Lovdahlová zveřejnila na svém Facebooku fotografii jídla z Happy Mealu, který se prodává v síti rychlého občerstvení McDonald‘s a je určen pro děti, protože se k něj přidává hračka. Krabičku s hranolkami a kuřecími nugetkami koupila podle účtenky 8. ledna roku 2010. O tom, že se jedná skutečně o starý Happy Meal svědčí i filmový motiv na krabici. Od té doby má krabičku s jídlem v kanceláři na stole a jak píše v příspěvku, zatímco krabička hnije, jídlo vypadá prakticky stejně jako v den nákupu.

„Je to 6 let, co jsem koupila tento Happy Meal v McDonald‘s. Celou tu dobu leží v naší kanceláři a vůbec nehnije, není plesnivý ani se nerozkládá. Smrdí pouze krabička,“ napsala Lovdahlová na Facebooku.

It‘s been 6 years since I bought this „Happy Meal“ at McDonald‘s. It‘s been sitting at our office this whole time and…

Zveřejnil(a) Jennifer Lovdahl dne 3. únor 2016

Podle příspěvku na sociální síti se jedná o experiment, kterým Lovdahlová a její spolupracovníci z chiropraktické kanceláře chtěli ukázat, co jedí děti v McDonald‘s.

„Udělali jsme tento experiment, abychom ukázali našim pacientům, jak nezdravé tohle ‚jídlo‘ je! Zvláště pro naše rostoucí děti!! V tom jídle je tolik chemikálií,“ napsala Lovdahlová a doporučuje, aby děti jedli skutečné jídlo, jako jsou jablka, banány, mrkev, celer. „To je skutečné rychlé občerstvení,“ dodává v příspěvku.

Britský server Independent nyní spekuluje, zda byla fotografie skutečně pořízena v současné době, a nebo před šesti lety v den koupě Happy Mealu, respektive zda nekoupili nové jídlo a to vložili do staré krabice se starou účtenkou.

Kancelář podle Independentu vysvětluje na svém webu, proč jídlo nezměnilo stav. „Potraviny potřebují vlhkost, aby se v nich začaly tvořit plísně. Bez ní jednoduše vyschne asi jako chleba, když ho necháte přes noc na kuchyňské lince, abyste z něj udělali krutony,“ vysvětluje kanceláře. Podle ní vypadá Happy Meal pořád stejně, protože je potravina dehydaratována, aby byla trvanlivější.

Čtěte také: Ostraha McDonaldu vykázala kojící ženu

Přejít na diskusi