Naše trpělivost přetekla, vzkázalo studio Babišovi a ukončilo s ním spolupráci

Babiš začíná vadit

Naše trpělivost přetekla, vzkázalo studio Babišovi a ukončilo s ním spolupráciNOVÉ
Michaela Thomas a Katarína Paurová Foto: FOTO: Studio Butterflies & Hurricanes
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Události kolem Čapího hnízda otevírá oči i lidem, kteří doposud brali Andreje Babiše jen jako svého obchodního partnera. Kvůli Babišově lhaní ohledně dotace a vlastnictví farmy Čapí hnízdo s ním nyní odmítají pracovat designérky ze studia Butterflies & Hurricanes. A sepsaly k tomu otevřený dopis, ve kterém k obdobnému kroku vyzývají i ostatní.

Studio Butterflies & Hurricanes pracovalo pro Babišovu firmu Penam. Podle slov designérek dříve vnímaly Penam jako klienta jehož prostřednictvím mohou – ač s myšlenkami a politikou majitele společnosti nesouhlasí – šířit svou filozofii o vizuální kultivaci českého spotřebitele. Jenže to se změnilo.

 

Ukončení práce naší společnosti pro PenamRády bychom tímto prohlášením daly najevo stanovisko k našemu dnes již bývalé...

Zveřejnil(a) Butterflies&Hurricanes dne 24. březen 2016

„Naše trpělivost však s poslední kauzou Čapího hnízda definitivně přetekla. Tímto bychom rády daly na vědomí, že pro tohoto klienta přestáváme pracovat. Protože naší filozofií je fair business ethics, nutností morální kredibilita našich klientů a jejich přínos zemi i planetě, nemůžeme s Penamem, který díky svému majiteli tyto hodnoty bohužel nenaplňuje, nadále spolupracovat. Nechceme svou prací a znalostmi podporovat podnikatele a politika, který nejen že vytváří prostředí, které naši práci ztěžuje navrhováním zákonů, které drobné podnikatele likvidují, ale sám se dopouští trestného činu podvodu a tím naší zemi zostuzuje v Evropské Unii,“ píší Michaela Thomas a Katarína Paurová v otevřeném dopise.

Designérky uvádějí, že jejich otevřený dopis není touhou po zviditelnění, ale rády by jím inspirovaly i kolegy z jiných studií, aby nepracovali pro klienty, kteří se nechovají eticky, a nebáli se dát najevo svůj názor. „Peníze nejsou všechno a i my, střední třída, podnikatelé a lidé, kteří se výrazně podílejí na rostoucí prosperitě země, máme právo vyjádřit svůj postoj k lidem, kteří by měli být morálními vůdci a v této roli naprosto selhávají a kteří vytvářejí zákony a podmínky pro naše podnikání,“ píší designérky.

Farma Čapí hnízdo patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova koncernu Agrofert. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat její majitele. Díky změně majitele dosáhla farma na evropskou dotaci kolem 50 milionů korun, kterou by firma z koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se společnost vrátila mezi firmy Babišova koncernu. Sám Babiš ve středu přiznal, že anonymní akcie farmy Čapí hnízdo držely jeho děti a švagr. Někteří politici to vnímají jako dotační podvod.

Čtěte také: Rebelka v hnutí ANO. Chování šéfa je pro poslankyni zklamáním

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články