3 Rázná moderátorka se nedala

Drž hubu, ať můžu mluvit, seřval učenec moderátorku

, UVNITŘ VIDEO

„Už jsi skončila? Drž hubu, ať můžu mluvit,“ hrubě odsekl uznávaný muslimský učenec z Londýna hlasatelku libanonské televize Al Jadeed. Ta s ním v přímém přenosu dělala rozhovor o tom, proč se mladí věřící připojují k bojovníkům Islámského státu. Moderátorka se ale nedala, vůči vulgaritě se ohradila a muže nechala odpojit. Na případ upozornil server The Independent. 

Právě den před Mezinárodním dnem žen známý muslimský učenec Hani al – Seba‘i velmi hrubě osočil známou moderátorku Rimu Karaki, když jej vyzvala, aby z časových důvodů odpovídal přímo k věci.

„Poslouchej, nebudeš mě přerušovat. Budu odpovídat tak, jak chci, co je tohle za chování,“ naštvaně se ohradil muslim. „Pokračujte, ale přestaňte mi nadávat,“ snažila se situaci uklidnit moderátorka Karaki. Muž ale dál povídal mimo téma. Místo vysvětlení, co vede občany evropských zemí k přidávání se na stranu nebezpečných teroristů, se věnoval historickým kořenům „svaté války“. 

„Už jsi skončila? Drž hubu, ať můžu mluvit,“ s nadřazením reagoval Seba‘i, když ho žena znovu přerušila. „Je pod moji úroveň dělat s vámi rozhovor. Jste žena, která….,“ už muž nestihl doříct, protože jej moderátorka nechala zavčas odpojit a dodala, že nechápe, jak může vzdělaný učenec říct něco takového v přímém vysílání.

„Buď zde bude vzájemný respekt nebo je konverzace zkrátka u konce,“ vysvětlila Karaki na závěr vysílání. V západních médiích sklidila řadu pochvalných reakcí za to, že nedovolila hostu vysílání pokračovat v podrývání rovnosti žen. 

Podle zahraničních médií Seba‘i žijící nyní v Londýně uprchl z Egypta, kde čelí obvinění za podporování islamistů. Údajně mezi jeho blízké přátele patřil i Abú Mus‘ab az-Zarqáwí, muslimský militantní vůdce a samozvaný vůdce Al-Káidy v Iráku, který byl zabit při americkém cíleném leteckém útoku v roce 2006. 

Čtěte také: Strážcům ropy islamisti usekli hlavu. Pohřešuje se i jeden Čech

Čtěte také: Jsi krásná. Nadešel čas to zakrýt. Jak islamisti balí holky

,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.