NOVÉ

Zeman o Gabalovi: Mazat proruské weby? To může jen nesvéprávný blbec

Další nadávky z Hradu

Prezident Miloš Zeman si opět nebral servítky. V souvislosti s návrhem lidoveckého poslance Ivana Gabala, aby se mazaly weby šířící ruskou propagandu, se do politika ostře pustil.

Gabal s tímto nápadem přišel mimo jiné na nedávné konferenci „Jak porazit kremelskou dezinformační kampaň“, která se konala ve sněmovně. Podle Gabala by se kromě mazání proruských webů měli blokovat i propagandisté na sociálních sítích.

„Víte, já znám Ivana Gabala řadu a řadu let. Vzpomínám si na něj jako na hlavního volebního manažera Občanského hnutí ve volbách v roce 1992. Tehdy mělo Občanské hnutí 16 ministrů v obou vládách, národní a federální, a 60 poslanců v obou parlamentech. Ty volby, pane redaktore, se nedaly prohrát. Ivan Gabal to dokázal a Občanské hnutí nepřekročilo hranici pěti procent. Od té doby ho považuji za jednoho z nejneschopnějších politiků v České republice. Proto beru všechny jeho nápady s úsměvem a příliš se jimi nezabývám,“ řekl Miloš Zeman v rozhovoru pro Parlamentní listy.

A posléze dodal: „Cenzura jakéhokoli typu není slučitelná s liberální demokracií. Snad s výjimkou cenzury stránek dětské pornografie, ale o tom se teď určitě nebavíme. Naopak, občan má, podobně jako to dělají ParlamentníListy.cz, dostat argumenty z obou stran a občan sám svým vlastním zdravým rozumem se má přiklonit k prvnímu nebo druhému názoru. Pokud mu ten názor předžvýkáváte nebo dokonce mu neumožníte přístup k druhému, alternativnímu názoru, děláte z občana nesvéprávného blbce. Ale ve skutečnosti je nesvéprávný blbec právě ten, kdo takové návrhy předkládá.“

Přejít na diskusi