Ficova trapná masážní aféra

Témata: , , ,

Začalo to nevinně a skončilo vážně i trapně zároveň. Aférka s majitelem masážních klinik z východoslovenského městečka Spišská Belá trvá jen tři dny a už patrně dovádí suverénního lídra průzkumů Roberta Fica k slzám. Z pitomosti jeho asistentky a doktora z pod Tater se totiž měsíc před volbami střídavě směje a zuří polovina země.

Problém vznikl, když jeden z opozičních poslanců upozornil na masérovu firmu, které za poslední tři roky stoupl obrat z desetitisíců na miliony eur. Navíc, patrně kvůli tomu, že mu státní pojišťovna za masáže platí mnohem více než soukromé. Pak se ale celostátní ostuda začala rozjíždět. Nejdřív proto, že podivné neziskové organizaci propojené s masážní firmou přispěl osobně premiér 20 tisíci eur. A pak hlavně kvůli diletantství jeho vlastní sekretářky a masérského milionáře.

Když psal masér médiím rozhořčený dopis, v němž si stěžoval, nevšiml si, že ve vlastnostech onoho dokumentu je podepsána jako autorka Mária Trošková – tedy premiérova sekretářka. Trošková podle elektronických stop v něm tvořila, upravovala a také ho vytiskla před tím, než ho opět masážní magnát poslal médiím, navíc i na neveřejné adresy, které má k dispozici například úřad vlády.

Na první pohled to totiž vypadá, že si masér nechal své tiskové prohlášení posvětit v kanceláři premiéra dříve, než ho poslal novinářům. To ovšem není všechno. Mária není obyčejná asistentka. Celá Slovensko ji zná jako téměř nahatou modelku pánských časopisů, která je od loňska pravou rukou předsedy vlády.

Novináři teď spekulují, komu ze socialistických prominentů masážní firma lechtá záda, když se má tak dobře. Přihlásil se zatím jen ministr dopravy, deník Plus 1 deň ale píše také o jisté bývalé fyzioterapeutce firmy, která do aféry zatáhla lopatky premiéra a jeho rodiny a také dalšího ministra.

Fico tak bojuje na mnoha frontách. V zemi stávkuje několik tisíců učitelů, stovky zdravotních sester ve dvou velkých státních nemocnicích podaly kvůli nízkým platům výpovědi a už týden v nich nepracují. Místo nich pracují dokonce posily z armády. A z novin se na něj směje masér a jeho nešikovná asistentka, která se nechala fotit nahoře bez u červeného Zetoru.

Z nového čísla Jak moc vyhraje Babišovo ANO v krajských a senátních volbách? Jde o hodně

Echo týdne: V Budějovicích zvládnou všechno ● Komentář: Všechno je jinak ● Komentář: Tyhle lesy nejsou pro malý ● Událost: Boj bez náboje ● Fokus: Léčba ruským eskamotérem ● Kam kráčí Česko podle Petra Placáka: Národní spásou k úpadku ● Rozhovor s Lenkou Lindaurovou: Umění není od slova umět ● Umění a kritika: Příběh muže. Autobiografie Marka Twaina ● Recenze: Allenův návrat do Café Casablanca ● Kulturní tipy ● Postavy: Hieronymus Bosch: člověk z jiného světa ● Styl ● Přeceňovaný a Podceňovaný: Michal Hašek vs. Jaroslav Menšík ● Technologie ● Aplikace ● Auto  

Migranti? To je invaze S bývalým australským politikem Tonym Abbottem o zastavení uprchlické vlny, morálním vydírání a politické odvaze
Volby 2016 vyberou nového vůdce Kraje nejspíš ovládne triumvirát ČSSD–KSČM–ANO. Každý jiný výsledek by byl překvapením

Přejít na diskusi