Nalil sperma do svěcené vody. Teď chce kandidovat na Hrad

'ZA ČESKO MNOHOBAREVNÉ'

Nalil sperma do svěcené vody. Teď chce kandidovat na HradNOVÉ
Milan Kohout se rozčiluje v pořadu Máte slovo. Foto: Reprofoto: Youtube.com/Dean Moriarty
5
Domov
Echo24
Sdílet:

Kontroverzní filozof Milan Kohout, který se proslavil například tím, že přimíchal své sperma do svěcené vody v polském kostele, oznámil záměr kandidovat na prezidenta. Svůj program chce postavit především na propagaci multikulturalismu a přijímání uprchlíků do České republiky. Běženců by chtěl podle vlastních slov přijmout klidně i milion. „Mám malou dceru a chci, aby její svět byl pestrobarevný,“ říká.

Kohout, který je známý svými svéráznými výstupy, oznámil záměr kandidovat na prezidenta na svém facebookovém profilu. Nabízí se pochopitelně otázka, jestli svá slova myslel vážně. On sám ovšem tvrdí, že tentokrát se o žádnou recesi nejedná.

„Ano, svoji kandidaturu na prezidenta České republiky myslím smrtelně vážně. Všichni politici, co tam jsou teď, totiž nadbíhají té xenofobní vlně. Takže si myslím, že by bylo dobré, kdyby vůči nim byl někdo v opozici,“ řekl serveru Echo24.cz. „Pochopitelně to může vypadat jako recese, ale myslím to skutečně smrtelně vážně,“ dodal.

Kohout je přitom pro řadu lidí značně kontroverzní osoba. Například loni v létě vyvolal velkou odezvu incident, kdy filozof nalil „trochu svého spermatu“ do svěcené vody v polském kostele. Kohout tím podle vlastních slov chtěl přimět věřící lidi, aby konvertovali k ateismu.

Čtěte také: Konvertujte k ateismu! Filozof Kohout dal sperma do svěcené vody

Aby se člověk mohl zúčastnit prezidentské volby, musí získat podporu nejméně 20 poslanců, 10 senátorů a nebo 50 000 občanů. Kohoutovi však v tomto ohledu sebevědomí neschází.

„Samozřejmě věřím, že se mi podaří získat dostatečný počet podpisů. Už jsem dokonce začal s kolegy organizovat nějaké petiční stánky. Věřím, že tento národ má slušné jádro, které mě rádo podpoří. Všechny ty xenofobní a fašistické hlasy vnímám spíše jako takovou slupku. Sice jsou hodně slyšet, ale ve skutečnosti jich není mnoho,“ vyjádřil svůj názor tento filosof.

‚Program postavený na multi-kulti lidé ocení‘

Jeho sebedůvěra je o to pozoruhodnější, že chce svůj program vystavět na propagaci multikulturalismu a přijímání uprchlíků do České republiky. Podobné hlasy se v Česku obvykle nesetkávají s přílišným nadšením ze strany veřejnosti.

„Program postavený na multikulturalismu podle mě lidé ocení. Žil jsem dlouhou dobu ve Spojených státech a když jedete třeba v New Yorku metrem, je to jako kdybyste procestovali celý svět. Vidíte tam člověka v turbanu, vedle něj sedí černoch a o kousek dál postávají běloch s asiatem. Něco podobného bych si přál i v České republice,“ vysvětlil své představy o budoucnosti naší země.

Obavy právě o budoucnost, které vedou řadu lidí spíše k odmítavému postoji v otázce přijímání uprchlíků, prý Kohout nesdílí.

„Strach o budoucnost nemám, spíše naopak. Mám 3,5letou dceru a chci, aby její svět byl pestrobarevný. Národní hodnoty jsou uměle vytvořený koncept z 19. století. Ostatně se stačí podívat na Západ, jak se jim tam daří v soužití s muslimy. Samozřejmě jsou i negativní případy, ale ty jsou spíše výjimkou. Bohužel, média se zaměřují spíše na ně,“ odpověděl na dotaz, jestli se nebojí, že to v České republice dopadne jako v západní Evropě, kde se řadu muslimských přistěhovalců nepodařilo integrovat.

‚Chci více než milion uprchlíků v ČR‘

Kohout, který donedávna působil na Západočeské univerzitě coby učitel angličtiny, na sebe v minulosti upozornil například v pořadu České televize Máte slovo. Ve vysílání se mimo jiné horlivě zastával přijetí milionu uprchlíků do České republiky. Nyní však serveru Echo24.cz řekl, že by jich chtěl přijmout ještě víc.

„Myslím si, že desetimilionová země si to může dovolit. Když si vezmete, kolik lidí se přesouvalo Evropu na konci druhé světové války, tak bychom to podle mě zvládli i dnes. Když na deset bílých Čechů připadne jeden cizinec, nebude to podle mě žádný problém. Ostatně máme na to i kapacity. Třeba pan Babiš by si jich mohl vzít tak 500 na svoje Čapí hnízdo,“ uvedl.

Vystoupení v televizi ale nebyl jediný Kohoutův počin, který v tuzemsku vyvolal značně kontroverzní reakce. Například loni na podzim zašel na služebnu městské policie v Ostravě a požádal o statut uprchlíka. „Je mi totiž na blití z vlastní české kultury,“ vysvětlil tehdy svůj svérázný čin. V minulosti také zavítal do romského ghetta a začal objímat a líbat zdejší obyvatele.

Čtěte také: ‚Je mi na blití z české kultury.‘ Filozof Kohout žádá o statut uprchlíka

Milan Kohout (narozen 1955) vystudoval elektrotechniku ve své rodné Plzni. Za minulého režimu byl aktivním členem undergroundu, za což byl v roce 1986 vyhoštěn z Československa. Nejprve strávil roky v uprchlickém táboře Traiskirchen v Rakousku, později dostal azyl ve Spojených státech, kde získal diplom na vysoké umělecké škole. Donedávna působil jako pedagog na Západočeské univerzitě v Plzni, od června tam ale skončil, uvedla mluvčí univerzity.
Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články