Policie: Útočníci možná hráli arabskou ,znásilňovací hru‘

Hráli na Silvestra taharuš gamea?

Policie: Útočníci možná hráli arabskou ,znásilňovací hru‘NOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Německá policie, jež vyšetřuje sexuální útoky, které na Silvestra spáchaly skupiny mužů ze Severní Afriky a Blízkého východu na stovkách Němek v několika městech, oznámila, že incidenty mohou být součástí arabské hry zvané taharuš gamea. To v překladu znamená ,,znásilňovací hra“, při které větší skupina mužů obklopí oběť a jeden či více ji pak sexuálně napadají či znásilní.

,,Druh zločinů, které byly spáchány skupinami mladých mužů během masových akcí, jako jsou protesty a demonstrace, se nyní zabývá místní policie,“ řekl německému listu Die Welt šéf Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Holger Münch a dodal, že do těchto zločinů spadaly jak obtěžování, tak i samotné znásilnění, které muži v některých arabských zemích páchají v rámci tzv. hry taharuš gamea.

Taharuš, v překladu sexuální obtěžování nebo-li ,,znásilňovací“ hra, je zvyk některých mužů v arabských zemích, kdy se větší skupina mužů domluví na setkání při nějaké masové akci jako je demonstrace. Ve Švédsku to byl před rokem koncert nebo v tomto případě silvestrovská noc. ,,Hra“ pak funguje tak, že se vybere oběť či oběti (v arabském světě jsou to ženy), muži se rozdělí na dvě skupiny a ženy obklopí ze dvou stran – utvoří kolem nich nepropustný kruh.

Vnější skupina má za úkol zakrýt, co se děje uvnitř kruhu a zároveň odhánět kolemjdoucí. Uvnitř kruhu pak vybraní muži ženu sexuálně napadají či znásilňují, a často ji pak i na závěr okradou. Díky větší skupině, která tvoří kruh, je pak i poměrně obtížné pachatele identifikovat.

To se podle německých vyšetřovatelů pravděpodobně stalo i v Kolíně nad Rýnem, kde se podle svědků i policie v centru města shromáždilo na tisíc lidí arabského a afrického původu. Z davu se vyčlenily skupiny mužů, kteří obkličovali ženy, sexuálně je napadali a okrádali. Policie zatím kvůli incidentu vyšetřuje 23 podezřelých, nejméně deset z nich jsou žadatelé o azyl. Podobnou vlnu útoků ve stejný čas později ohlásil i Berlín, Hamburg, Bielefeld, Frankfurt, Düsseldorf a Stuttgart.

Hra taharuš se poprvé dostala do povědomí nearabské veřejnosti v roce 2011, kdy reportérka jihoafrické televize Lara Loganová v Káhiře informovala při egyptské revoluci o shromážděních demonstrantů na náměstí Tahrír. V den, kdy prezident Husní Mubarak po 40 letech odstoupil, ji na náměstí obklopila skupina Arabů, oddělila ji od jejího štábu a začala ji sexuálně napadat a bít. Poté ji zachránila skupina žen a egyptská policie, informovala americká stanice CBS. 

Čtěte také: Švédsko rok tajilo stejné útoky jako v Německu

Skupina běženců píše Merkelové. ‚Silvestrovské útoky jsou proti Koránu‘

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články